1

خواص استفاده از گیاه-شمعدانی-عطری-شمعدانی-قرمز را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه-شمعدانی-عطری-شمعدانی-قرمز را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-شمعدانی-عطری-شمعدانی-قرمز را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه شمعدانی-عطری-شمعدانی-قرمز:

گیاه چند ساله، به ارتفاع حدود 9 سانتیمتر، سبز_ خاکستری. ساقه ها منشعب، ایستاده، کرکدار. برگها قلبی تا دایره ای، 5تا 7 گوشه ای، به عرض 2/5 _ 10 سانتیمتر، شانه ای بریده عمیق یا پنجه ای لوبدار (با بریدگیهای به عرض 45 پهنک)؛ لوبها سر نیزه ای تا مستطیلی، با دندانه های تیز؛ دمبرگ به طول تا 7/5 سانتیمتر؛ گوشواره ها کرکدار. دمگل اذینها بسیار اما نه بفرم دیهیمی، به طول 2/5_7/5 سانتیمتر، کرکدار، 5_10 گلی، گلها قرمز با لکه ارغوانی سیاه در مرکز یا بالای گلبرگ، گلبرگ پایینی کم رنگتر؛ گلبرگها به طول تا 2 سانتیمتر، کامل.

پراکندگی جهانی: جنوب افریقا ، جنوب شرق کیپ(Cape) ، زیمبابوه و موزامبیک.

پراکندگی جغرافیای در ایران: بصورت کاشته شده در نواحی شمالی و مرکزی ایران دیده میشود.

مصارف و کاربرد ها: گیاهی معطر با عطر رز. گیاه کامل اثرات درمانی ارام بخش، ضد افسردگی، گند زدایی و ضد عفونی کنند کنندگی، کاهش تورم و کنترل خونریزی دارد. تمام اعضای گیاه قابض هستند، در مصرف داخلی برای درمان دردهای قبل از قاعدگی و مشکلات یائسگی، تهوع و دل اشوبه، التهاب لوزه ها و ضعف گردش خون بکار میرود. در استعمال خارج برای درمان جوش غرور جوانی، بواسیر، اگزما، سوختگی ها ، کچلی و شپش مصرف میشود. از برگهای ان بحالت تازه در تمام طول سال می توان استفاده کرد. اساس (روغن فرار) استخراج شده از برگهای ان برای عطر درمانی و به صورت موضعی برای درمان سرطان دهانه رحم بکار میرود

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه شمعدانی-عطری-شمعدانی-قرمز:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه شمعدانی-عطری-شمعدانی-قرمز:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه شمعدانی-عطری-شمعدانی-قرمز:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .