1

خواص استفاده از گیاه-شب-رنگی-افشان را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه-شب-رنگی-افشان را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-شب-رنگی-افشان را شرح دهید ؟

شکل ظاهری گیاه شب رنگی افشان

گیاهانی چندساله ،اغلب با قاعده چوبی شونده و پرساقه.ساقه ها بالارونده تا گسترده روی زمین ،به ارتفاع 10-70 سانتیمتر ،بی کرک تا کرکی غده دار -چسبناک ،برگ دار،در اغلب اوقات سبز شونده.برگها اغلب روی یک گره نامساوی ،تخم مرغی ،مستطیلی تا مستطیلی -تخم مرغی فبه طول 1/5-5 به عرض 1/5-2 سانتیمتر،با راس نوک کند ،تقریبا سینوسی تا سینوسیی-مواج ،با قاعده تقریبا قلبی،سربریده بندرت گوه ای ،کاکل ،در لبه ها اغلب بطور نامنظم مواج،روی سطح فوقانی سبز یا زردشونده یا خاکستری شونده در سطح تحتانی سفیدشونده یا سبز شونده بی کرک با کرکهای فشرده،تا کرک غده ای دار -چسبناک ،برگهای ساقه ای بطرف بالا بطور منظم بتدریج کوچک شونده .دمبرگ ها به طول 5/. -2 سانتیمتر.گل آذین پانیکولی شکل .برگک ها ناآشکار ،کرک مویی دار یا بی کرک شونده .گلها کوچک ،در بسیاری از اوقات 3-5 تایی ،گویچه مانند، به طول 2/5-3/5 میلیمتر ،سفیدشونده تا ارغوانی شونده،بدون دمگل یا تقریبا بدون دمگل . میوه آنتوکارپ به طول 3-4 میلیمتر ،گرزی یا مستطیلی -گرزی،پنج رگه ای ،به کوتاهی کرک غده ای دار انبوه.

پراکندگی جهانی :آسیای گرم و مرطوب و شبه گرم و مرطوب.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:فارس،هرمزگان،بلوچستان.

مصارف و کاربردها:اندامهای مورد استفاده :تمام گیاه و ریشه ها ،شبه رنگی افشان تند،تلخ،قابض،گرم و ملین است و خنک کننده،مقوی معده ،مدر ،معرق،خلط آور ،ضدتب و مقوی قلب نیز می باشد.کار قلب و کلیه را تحریک کرده و دارویی ویژه برای یرقان،دیابت ،سستی و ضعف عمومی و باد و ورم است

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه شب رنگی افشان:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه  شب رنگی افشان:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه شب رنگی افشان:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .