1

خواص استفاده از گیاه-شال-تسبیح-اشک-روباه را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه-شال-تسبیح-اشک-روباه را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-شال-تسبیح-اشک-روباه را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه شال تسبیح، اشک روباه:

گندمی یکساله، با ساقه ماشواره ای ایستاده، صاف، بدون کرک، به ارتفاع تا 2 متر. پهنک برگها به عرض تا 5 سانتیمتر، خطی_ نوک دار، با قاعده قلبی، به طول تا 30 سانتیمتر، با لبه غضروفی زبر. گل اذین سنبله _ خوشه ای انتهایی، با سنبله های انتهایی نر در بالاب سه گلچه یکی ماده و دوتای دیگر عقیم قرار گرفته، با گریبان استخوانی گریبان دار شده. سنبلچه های نر 2 گلچه ای، دوتایی یا سه تایی نزدیک به هم، گلچه مرکزی دمگلچه دار یا بدون دمگلچه؛ پوشینه و پوشینک شفاف؛ پرچمهای 3 تایی. سنبلچه های ماده 3 گلچه ای، 2 تا از گلچه ها عقیم، یکی بارور، با گریبانی استخوانی گریبان دارشده؛ پوشه ها کروی، سیخک دار؛ پوشینه و پوشینک شفاف. لودیکول وجود ندارد؛ میوه گندمه کروی_ تخم مرغی، سفید یا ابی اسمانی_ سفید، ضخیم شده.

پراکندگی جهانی : اسیای گرم و مرطوب، در سراسر نواحی گرم و مرطوب پراکنده است.

پراکندگی جغرافیای در ایران: بصورت علف هرز در کنار مزارع برنج مناطق مختلف استان گیلان: رودسر؛ لاهیجان؛ رشت؛ اسالم دیده میشود.

مصارف و کاربردها: دانه پوست گرفته ان به عنون غذا و دارو در سراسر چین و فلیپین مصرف میشود، از ان نوشابه رژیمی برای افراد ضعیف و ناتوان تهیه می کنند و دارای خاصیت مدر و مسهل است و برای معالجه دردهای سینه و ریه ها بکار میرود. دانه ان به عنوان مقویو مدر مصرف میشود و به عنوان تنتور و جوشانده برای درمان عفونتهای نزله ای ناژیه و تورم مجاری ادراری و به عنوان تصفیه کننده خون و مدری عالی بکار می رود. ریشه ان برای رفع سوزش های ادراری و دردهای قاعدگی کاربرد دارد. دانه های بو داده ان مقوی و مدر بوده و برای درمان سوزاک تجویز میشود. دانه های ان مقوی ، مدر، معرق و خنک کننده هستند. ریشه ها ضد کرم هستند. بصورت جوشانده برای درمان سوزناک و اختلالات قاعدگی بکار میرود. تنتور پوشه ان برای درمان عفونتهای نزله ای، برونشست و اتهاب اعضای ادراری کاربرد دارد. پوشه های ان مد و مسکن است.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه شال تسبیح، اشک روباه:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه شال تسبیح، اشک روباه:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه شال تسبیح، اشک روباه:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .