0

خواص استفاده از گیاه-زیتون-تلخ-شال-پستانه را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه-زیتون-تلخ-شال-پستانه را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-زیتون-تلخ-شال-پستانه را شرح دهید ؟

شکل گیاه زیتون تلخ

درختی به ارتفاع تا 12 متر.شاخه چه های جوان کرکدار پتوئی .برگها 2-3 بار شانه ای.به طول تا 60 سانتیمتر .برگچه ها به طول 25 -50 به عرض5-19 مییلیمتر،متقابل،بیضوی،دندانه اره ای یا تقریبا دندانه اره ای ،نوک دار ،اغلب مورب،کرکدار. لوبهای کاسه گل به طول 2 میلیمتر.نوک تیز .کرکدار.گلها در گل آذین محوری پانیکولی ،بنفش رنگ ،معطر .گلبرگها به طول 7-9 میلیمتر .قاشقی یا سرنیزه ای .مژه ای-با درون غنچه آذین همپوش.دمگلها به طول 2-3 میلیمتر .کرکدار.لوله پرچمی به طول 6-7 میلیمتر.استوانه ای ،با قاعده و راس پهن شده،10 رگه ای ،با راس 20 دندانه ای.بساکها بدون پایک.طبق بدون کرک.به قاعده تخمدان پیوسته ،تخمدان اغلب 5 حجره ای ،خامه به طول 4-5 میلیمتر،کلاله سرسان،میوه شفت به قطر 15-20 میلیمتر،کروی،3-6 دانه ای،در حالت رسیده زردرنگ.

پراکندگی جهانی:غرب کوههای هیمالیا،در مناطق گرم و مرطوب بصورت غالب کاشته شده و گاهی نیز تقریبا خودروی.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:مازندران.ایستگاه تیرتاش،چالوس،نوشهر،رامسر،ساری،گیلان،بندرانزلی،تهران،کاشته شده در تهران کرج،یزد،کرمان:کرمان،رفسنجان،ماهان،خراسان،مشهد،گناباد،بلوچستان،سرباز.

اینگونه درختی زیبا در اغلب نقاط معتدله و معتدله سرد ایران به منظور استفاده زینتی کاشته می شود.

مصارف و کاربردها:شیره برگ یا جوشانده آن به عنوان ضدکرم،قابض و مقوی دستگاه گوارش بکار می رود.خمیر برگ آن مخلوط با آب برای درمان فقدان قاعدگی داده می شود و سبب تسکین درد و ناراحتیها می شود.خمیر برگ آن همچنین به عنوان قاعده آور مصرف می شود.خمیر گلهای آن برای درمان دانه های پوستی بکار می رود.انگم آن برای درمان بزرگی طحال بکار می رود.گیاه سمی و کشنده است.میوه ها یآن سبب حساسیت شدید ،علائم و نشانه های عصبی و دگرگونی چربی کبد و کلیه ها می شود. سمیت آن بدلیل داشتن رزینی آن می باشد.برگها و شیره آن ضد تشکیل سنگ،مدر و قاعده آور هستند.پوست ریشه آن  ضد کرم است.برگها ،گلها و ریشه آن مصرف می شود.شیره برگها ضدکرم ،مدر و قاعده آور است برگها و گلها بصورت ضماد برای تسکین دردهای عصبی بکار می رود.پوست آن در استعمال خارج به همان حالت جته مصرف داخلی برای درمان جذام و خنازیر تجویز می شود.ریشه و پوست ریشه آن به عنوان ضدکرم استفاده می شود.گیاه تومورها را دور و بیرون می راند ،درد را تسکین می دهد و برای درمان استفراغ ،لک و پیس و تصفیه خون بکار میرود.دانه های آن برای درمان روماتیسم کاربرد دارد.در منابع دارویی قدیمی نام آزاد رخت که معادل معرب شده AZEDARCHTA می باشد به MELIA INDICA داده شده است ،و در منابع ترجمه شده جدید معادل آزاد درخت گرفته شده و به درخت zelkova carpinifolia dipp اطلاق گردیده و خواص دارویی چریش به اشتباه برای درخت آزاد بیان شده درحالی که این درخت اصولا قابلیت دارویی ندارد.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه زیتون کوهی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه زیتون کوهی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه زیتون کوهی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .