0

خواص استفاده از گیاه-زامور-ایشک را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه-زامور-ایشک را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-زامور-ایشک را شرح دهید ؟

شکل ظاهری گیاه زامور

درختچه ای پیچان بالارونده با شاخه های طویل نازک کرکدار.تنه به قطر تا 15 سانتیمتر،شاخه ها به طول 5-6 متر .برگها به طول 16-50 میلیمتر ،به عرض 5-20 میلیمتر ،مستطیلی -سرنیزه ای یا تخم مرغی یا ذوزنقه ای ،با قاعده سربریده یا گوه ای یا گرد یا 3 لویه پیکانی ،با راس نوک کند یا چالدار یا نوک کوتاه دار ،اغلب با دو سطح بدون کرک یا با کرکهای پراکنده ،با رگبرگهای 3-5 تایی از قاعده تقریبا موازی.گلها کوچک گلهای نر در گل آذین پانیکول محوری دمگل آذین دار به طول 5-20 میلیمتر قرار گرفته .دمگلها به طول 5/. میلیمتر یا وجود ندارد .کاسبرگها تخم مرغی -بیضوی ،گوشتی یا غشایی ،با قاعده ضخیم شده ،3 تای بیرونی به طول 1-1/5 میلیمتر ،به عرض 4/. -7/. میلیمتر ،با کرکهای پراکنده درونی های بزرگتر ،کرکدار یا بدون کرک .گلبرگها تخم مرغی یا واژ تخم مرغی ،به طول 8/. -2 میلیمتر ،به عرض 5/. -1 میلیمتر.پرچمها به طول 8/. -1/5 میلیمتر ،گلهای ماده منفرد یا دوتایی محوری ،دمگل دار ،دمگل آذینها به طول 7-13 میلیمتر .برچه ها به طول حدود 1 میلیمتر.شفت به طول 4-7 میلیمتر،به عرض 4-5 میلیمتر،در حالت زنده قرمز،در حالت خشک سیاه شونده،کلیوی شکل،فشرده ،درون بر در جهت عرضی رگه دار ،به صورت نامشخصی با زواید تاج خروسی ،با مرکز بدون سوراخهای آبکشی.

پراکندگی جهانی:جنوب ایران ،پاکستان ،افریقا و هندوستان گرم و مرطوب و شبه گرم و مرطوب.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:لار به بستک.بوشهر:بندر طاهری،عسلویه؛شیرینو،کوه هفت چاه -هرمزگان:سیاهو ؛تونل تنگ زاغ ،بندر خمیردژگان به پدل و لمزار ،اطراف بندر لنگه ،جزیره کیش.

مصارف و کاربردها:آب برگ آن مخلوط با آب خاصیت انعقاد و بصورت ژله ای سبز دارد ،مانند ترکیبی است که همراه با شکر به عنوان مقوی مصرف می شود.ریشه ها و برگهای آن برای معالجه دردهای روماتیسمی کاربرد دارد.ریشه آن در سند و افغانستان برای معالجه تب نوبه و در سنگال و سودان برای معالجه تب های دوره ای بکار می رود.اعراب از میوه های آن نوشیدنی مستی آور تهیه می کنند.ریشه آن مدر وتب بر است.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه زامور:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه زامور:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه زامور:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .