1

خواص استفاده از گیاه-دم-شیر را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه-دم-شیر را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-دم-شیر را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه دم شیر:

گیاه چندساله با ساقه زیرزمینی افقی کوتاه ساقه ها به ارتفاع 50-150 سانتیمتر توخالی ،چهارگوشه،منشعب یا ساده،کرکدار شونده یا بی کرک،در سراسر طول برگدار ،برگها از نظر شکل ،بزرگی و بریدگی متنوع،3 یا چندین پاره ای فهمیشه دمبرگ دار ، بی کرک یا کرکی، در بالا کم و پیش کوچک شونده،به برگهای حائل چرخه ها تغییر یافته ،یا رگبرگ آذین در سطح تحتانی کم و پیش مشخص ،پایینی ها با قائده قلبی یا سربریده ،بالایی ها گوه ای،چرخه های کاذب گل انبوه ،پرگل ،به قطر 10-15 میلیمتر ،متعدد،در بیشتر آنها با یکدیگر فاصله دار،بالایی ها نزدیک بهم ،مولد (بوجود آورنده)،سنبله ای اغلب طویل ،برگه های درفشی.

و اختلاف نامها نیازمند بررسی دقیق و پژوهشی عمیق است .در اینجا به نام علمی دوگونه از گیاهان جنس lavandula در ایران اشاره می کنیم تا نسبت به صحت و سقم نام اسطوخودوس بیشتر پی ببریم

اسطوخودوس لارستانی،اسطوخودوس راست

اسطوخودوس فلس دار

گوشه اول بومی استان هرمزگان و بوشهر در کناره های خلیج فارس و گونه دوم نیز بومی ارتفاعات زاگرس است که خود نیز نشان از اشتباه بودن دادن نام اسطوخودوس به این گیاهان دارد و اگر در اینجا به این گیاهان نام اسطوخودوس داده شده فقط برای حفظ سابقه تاریخی عنوان اسطوخودوس به جنس lavandula است.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه دم شیر:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه دم شیر:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا )گیاه دم شیر:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .