1

خواص استفاده از گیاه-تره-کوهی-طلم-پیاز-کلاغ-تره-ایرانی. را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه-تره-کوهی-طلم-پیاز-کلاغ-تره-ایرانی را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه-تره-کوهی-طلم-پیاز-کلاغ-تره-ایرانی. را شرح دهید ؟

شکل ظاهری گیاه تره کوهی

پیاز به قطر تا 3 سانتیمتر -کروی -پوسته های خارجی خاکستری-پوست کاغذی-با رگه های نزدیک بهم نازک شکاف بردار -پیازچه های متعدد-بدرستی پایک دار بسیار بلند -زرد یا خاکستری شونده.ساقه عریان به ارتفاع 50-100 سانتیمتر -توپر.با غلاف های صاف و تا 2.5-1.3 پوشیده .برگها 5-8 تایی از ساقه عریان کوتاهتر -به عرض 8-17 میلیمتر ،تخت،ناودارفبا لبه زبر یا صاف .چمچه سریعا ریزان،سیخک بلند دار،چتر کروی،پرگل،انبوه.دمگلها به طول تا 4 سانتیمتر ،خارجیها برگکدار ،گلپوش تخم مرغی -استکانی -ناف دار-ارغوانی شونده یا بندرت سفید -قطعات گلپوش به طول 3.5-5 میلیمتر -با پشت زکیلک دار،نامساوی،تخم مرغی باریک تا واژ تخم مرغی خارجیها ناوی شکل.میله های پرچم از قطعات گلپوش کمی تا 1.5 بار بلندتر،مژه دار تنک، خارجیها سرنیزه ای-خطی،از قاعده گلبرگ کمی باریکتر -داخلیها سه نیشی -با قاعده بیضوی-با قطعات گلپوش هم عرض با پهن تر از آنها نیش کیسه بساک دار -با بخش قاعده ای کم و بیش مساوی .و از نیش های جانبی نخی شکل شکننده پیچیده 1.3-1.2 کوتاهتر.کیسه های بساک به طول 1-1.3 میلیمتر،ارغوانی تیره.خامه بیرون زده.پیازچه های پایک دار بلند،غلافهای برگها بوضوح دربرگیرنده پیاز .برگها با لبه صاف .قطعات گلپوش به طول 3.5-4.5 میلیمتر.نوک تیز یا تقریبا نوک تیز،خارجیها تخم مرغی تخم مرغی باریک،از داخلیهای تخم مرغی کمی بلندتر.

پراکندگی جهانی:جنوب شرق ترکیه،غرب و مرکز ایران.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:این گونه گیاهی عموما در دامنه ها و گاهی ارتفاعات کوهستانی استانهای آدربایجان غربی ،کردستان،همدان،لرستان،اراک،فارس و ارتفاعات البرز در استان تهران می روید.

لازم است یادآوری گردد که تره کاشته شده در ایران کولتیواری اصلاح شده از گونه مذکور است که طی سالهای متمادی در ایران کاشته می شود.

مصارف و کاربردها:گیاه مذکور در اوایل بهار توسط مردم ساکن در روستاهای پراکنده در دل کوههای البرز به عنوان سبزی پلو مصرف می شود.اما جنبه های دارویی آن بخوبی شناخته نشده است در ضمن تره ایرانی زیر گونه ای اصلاح شده از این گیاه است که در بسیاری از مواردی خواص دارویی آن با خواص دارویی تره فرنگی اشتباه می شود و مردم به تصور شباهت اسمی آن را مصرف می کنند

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه تره:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه تره:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه تره:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .