0

خواص استفاده از گیاه برهان را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه برهان را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه برهان را شرح دهید ؟

شکل ظاهری گیاه برهان

درختی بزرگ با پوست اغلب شکافدار خاکستری تیره در بخشهای جوان اغلب کرکدار.برگها دوبار شانه ای ،محور برگها به طول 7/5-15 سانتیمتر،بدون کرک یا با کرکهای نمدی ،با غده های بزرگ در فاصله ای به طول 3-12 میلیمتر از قاعده .گوشواره ها به طول حدود 3-4 میلیمتر ،خطی ،ریزان ،کرک نمدی ،شانه ها 1-4 جفتی ،به طول 5-20 سانتیمتر،اغلب با غده هایی در بین جفتهای بالایی یا در بین تمام جفتها .برگچه ها بدون کرک یا کرکدار ،3-9 جفتی،با دمبرگچه هایی به طول حدود 1 میلیمتر ،برگچه هی جانبی مستطیلی انتهایی واژ تخم مرغی نوک کند یا نوک فرورفته.گل آذینها کپه ای ،منفرد یا دسته ای ،دمگل آذین به طول 3/5 -10 سانتیمتر .گلها سفید ،بسیار معطر،دمگلها به طول 2-3 میلیمتر ،کرکدار برگه دار .برگه ها به طول 5 میلیمتر،استکانی ،کرکدار ،با دندانه های کوتاه ،دندانه های دلتایی،نوک تیز.جام گل به طول 7-8 میلیمتر.قیفی شکل ،لوبها به طول حدود 2 میلیمتر فتخم مرغی ،نوک تیز ،با سطح بیرونی کرکدار ،پرچمها به طول 25-38 میلیمتر ،لوله پرچمی از لوله جام گل کمی کوتاهتر ،بساکها کوچک ،نیام به طول 15-30 به عرض 2/5 -5 سانتیمتر نازک،زرد کاهی کم رنگ ،دانه ها 6-12 تایی ،فشرده ،قهوه ای کم رنگ با دو سطح حفره دار.

پراکندگی جهانی:آسیای گرم و مرطوب،شمال استرالیا ،افریقای گرم و مرطوب ،اغلب در نواحی گرم و مرطوب جهان به فراوانی کاشته می شود یا تقریبا بومی این نواحی می باشد.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:بومی بودن یا کاشته شده بودن اینگونه بدرستی مشخص نیست،آنچه مسلم است اینکه در نواحی جنوبی ایران در استانهای خوزستان،ایلام ،بوشهر ،هرمزگان ،جنوب فارس و سیستان و بلوچستان بصورت پراکنده و اغلب بمنظور استفاده زینتی کاشته می شود.

مصارفو کاربرد ها :اندامهای مورد استفاده :پوست ،دانه ها،برگها و گلهای گیاه.برهان در موارد مارگزیدگی و عقرب گزیدگی بکار می رود .ریشه آن برای درمان درد نیمه سر بکار می رود.برگهای آن برای درمان التهاب شدید  چشم  و گلهای آن در موارد سرفه مزمن ،برونشیت و آسم بکار می رود.پوست آن تلخ ،تند ،شیرین،مولد گرما،خلط آور،محرک قوای جنسی ، ضد درد ،ضدتورم،و آماس،داروی سردرد ،داروی چشمی،تصفیه کننده خون ،خنک کننده،نیروبخش ،مقوی و ضد کرم است و برای درمان امراض خونی ،لک و پیس،خارش و بواسیر بکار می رود.پوست و دانه های آن قابض هستند و به عنوان معالج بواسیر و اسهال بکار می روندو به عنوان مقوی و نیروبخش مصرف می شوند.عصاره آبی پوست آن برعلیه آبستنی زنان بکار می رود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه برهان:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه برهان:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه برهان:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .