1

خواص استفاده از گیاه آووکادو  را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه آووکادو  را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از گیاه آووکادو  را شرح دهید ؟

شکل ظاهری گیاه آووکادو

درختی با تاج پهن و بزرگ به ارتفاع تا 18 متر .برگها دمبرگ دار ،مستطیلی سرنیزه ای یا بیضوی -سرنیزه ای تا تخم مرغی -به طول 9-40 سانتیمتر -با قاعده ای نوک تیز یا سربریده معمولا در سطح تحتانی تا حدودی سبزکلمی-گلها کوچک -مایل به سبز-با دمگل کوتاه -در گل آذین پانیکول انبوه در انتهای شاخه های جوان .کاسه گل در هر دوطرف با کرک های نمدی -خاکستری با پرچمهای کامل 9تایی با دوغده تخم مرغی پهن شده نارنجی رنگ در قاعده هر پرچم -میوه بزرگ و گوشتی -به طول 5*20 سانتیمتر-معمولا گلابی شکل -تخم مرغی یا کروی-سبز-زردتا قرمز آلبالویی یا ارغوانی با پوست کلفت و گاهی چوبی.

پراکندگی جهانی:نواحی گرم و مرطوب آمریکا با بذر تکثیر می شود و درنواحی شبه گرم و مرطوب جهان مثل اسرائیل اسپانیا و جنوب افریقا کاشته می شود.برگهای آن و میوه های نارس آن بعد از رشد کامل برداشت و مصرف می شود.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:بصورت کاشته شده در نواحی شمالی ایران در استانهای گیلان و مازندران.

مصارف و کاربردها :مهمترین اثرات درمانی این گیاه عبارت است از :ضدانگل ،ضدباکتری،ضدالتهاب،ضدعفونی کننده،افزایش دهنده قوای جنسی،قابض-ضدنفخ-ضدکرم-ادرارآور-قاعده آور-ملین-خلطآور-محافظ کبد-بالابرنده فشارخون-کاهش دهنده کلسترول-کاهش دهنده پرفشاری خون-کاهش دهندهتری گلیسیرید-مسهل-پایین آورنده چربی خون-مقوی معده و مقوی رحم.مهمترین خواص درمانی برگها و پوست آن عبارت است از :قابض -بادشکن-و پوست میوه آن دافع کرم ها می باشد.برگها و پوست ساقه های جوان آن محرک عادت ماهانه است و می تواند سبب سقط جنین شود.خاصیت قابض و بادشکن دارد و پوست آن برای درمان اسهال ،نفخ و باد بکار می رود و برای تسکین سرفه ورفع انسداد کبدی و کاهش سطح اسیداوریک که سبب نقرس می شود مفید است پوست میوه برای زایل کردن کرمها بکار می رود.گوشت خیس کرده میوه مغذی است و میل جنسی را افزایش می دهد.در استعمال خارجی به عنوان خنک کننده و آرامبخش روی پوست بکار می رود .به عنوان زایل کننده زخمها و کچلی و تحریک کننده رشد مو بکار می رود .روغن فشرده دانه آووکادو مغذی است و پوست را شاداب می کند، سبب نرمی -جلوگیزی از خشکی و پوسته پوسته شدن پوست و مالیدن آن به پوست سر سبب مو می شود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه آووکادو:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه آووکادو:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه آووکادو:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .