0

خواص استفاده از کود گیاه  یاس درختی لوویس را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه یاس درختی لوویس را در صنایع کشاورزی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه  یاس درختی لوویس را شرح دهید ؟

گیاه یاسمن در رایانه های گرم و گرم آب و هوای گرم است. رایحه مهمی است که در عطرها به آن اشاره شده و همچنین دارای خواص گیاهی است. این گیاهان ممکن است انگور یا بوته ای و برخی همیشه سبز باشند. بیشتر گیاهان یاس در مناطق گرمسیری تا نیمه گرمسیری یافت می شوند ، اگرچه تعداد کمی از آنها ممکن است در مناطق معتدل رشد کنند. محافظت در برابر درجه حرارت سرد یکی از مهمترین موارد مراقبت از گیاه یاس است. پرورش انگور یاس می تواند یک سپر عطرآلود را بر روی گیاهان کاج ، ملافه ها و نرده ها ایجاد کند . انواع بوش نمونه چشم اندازهای عالی با شکوفه های صورتی ستاره ای ، سفید ، عاجی یا حتی زرد است.
گیاهان یاس
مراقبت از گیاه یاس ممکن است کمی تلاش داشته باشد ، اما نتایج کار ارزش آن را دارد. همه گیاهان یاس معطر نیستند ، اما رایج ترین و مقاوم ترین آنها رایحه ای شیرین و حامل تولید می کنند. یاس معمولی یک انگور است و دارای برگهای سبز براق بزرگتری نسبت به یاس سلطنتی است. هر دو در مناطق معتدل کاشته شوند می توانند در آب و هوای معتدل زنده بمانند. یاس عربی بوته ای کوچک با برگهای همیشه سبز است. انواع مختلف دیگری از گیاهان یاس وجود دارد که مناسب ترین نوع آنها برای آب و هوای نیمه گرمسیری است. یادگیری نحوه پرورش یاس باعث ایجاد جلوه بصری و بویایی چشمگیری به باغ می شود.
چگونه یاس را رشد دهیم
هنگام کاشت یاسمن یک مکان گرم و پناه را انتخاب کنید. گونه های تاک به ساختار پشتیبانی نیاز دارند زیرا برخی از آنها می توانند 15 فوت قد داشته باشند. همه گیاهان یاس آفتاب را به مکان های سایه روشن با خاکی با زهکشی مناسب و متوسط ​​بارور ترجیح می دهند . گیاه را در همان سطحی که در گلدان مهد در حال رشد بود نصب کنید. بیشتر گیاهان یاس به دلیل مقاومت بالای آن بر روی پایه معمولی یاس پیوند می خورند.

مراقبت از یک تاک یاس
مراقبت از گیاه یاسمن دشوار نیست اما به هوشیاری احتیاج دارد. انگورها در جوانی باید زود آموزش ببینند. شما ممکن است از گره های گیاهی استفاده کنید یا فقط آنها را از طریق قسمت های مورب ببافید. گیاه را در بهار درست قبل از ظهور رشد جدید کود دهید. در سال دوم نوک انگورها را خراب کنید تا شاخه هایی ایجاد شود که باعث ترشح گیاهان در درختچه می شود. گیاه گل یاس تاک مستعد ابتلا به کنه های عنکبوتی است که می توان با روغن باغبانی یا روغن چریش مبارزه کرد

مراقبت از یاسمن داخل سالن
انواع کوتوله یاسمن گیاهان آپارتمانی عالی را ایجاد می کند. آنها به رطوبت و مکان آفتابی در خانه احتیاج دارند. همچنین می توان انگور را به خانه آورد و با هرس یا خرج کردن در فصل خواب به راحتی می توان ارتفاع آن را مدیریت کرد. گیاهان گلدان به مواد مغذی اضافی دسترسی ندارند ، بنابراین سالانه دو بار به کوددهی نیاز دارند. با دقت مراقب آفات و آب از پایین آن باشید تا از لکه بینی روی برگ های براق جلوگیری کنید. گیاه یاس شما در اواخر بهار و تابستان گل می دهد. آن را قبل از شکوفه دادن در اوایل بهار و در صورت لزوم مجدداً قرار دهید.

چگونه می توان قلمه های یاس رشد داد
قلمه ها را در بهار برداشت کرده و برای گیاهان رایگان بکارید. قلمه را به یک هورمون ریشه دار آغشته کرده و انتهای آن را در محیط بدون خاک مانند پیت فشار دهید . قلمه را کمی مرطوب نگه دارید. قلمه زدن گیاه یاس بهتر است از ماه ژوئن تا اکتبر آغاز شود. پس از ریشه دادن ، دستورالعمل های کلی مراقبت از گیاه یاس را دنبال کنید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )  یاس درختی لوویس :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو)  یاس درختی لوویس:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا )  یاس درختی لوویس :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .