1

خواص استفاده از کود گیاه گل حنا ، گل بی صبر زینتی شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه گل حنا ، گل بی صبر زینتی را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گل حنا ، بی صبر زینتی :

گیاه یکساله تا ارتفاع 60 سانتیمتر اغلب کمیکوتاهتر ساقه ایستاده ساده یا منشعب بی کرک یا در جوانی کرکدار برگها به حالت حلقوی قرار گرفته است پایینی ها گاهی متقابل پهنک سرنیزه ای باریک تا بیضوی باریک یا واژ سرنیزه ای  به طول2/7 _9 به عرض 1/1_2/6 سانتیمتر با قاعده گوه ای با راس نوک تیز روی سطح فوقانی بی کرک یا کرکدار یا در هر دو سطح کرک دار با لبه های دندانه اره ای _ دندانه دار به طرف قاعده با کرکهای غده دار بدون پایک سیاه رگبرگهای جانبی 4_7 جفتی دمبرگ به طول 2_13 میلیمتر گلها بدون دمگل اذین منفرد یا 2_3تایی دسته ای سفید تا قرمز بادهانه اغلب زرد شونده خالدار برگه ها خطی به طول کم و بیش 2 میلیمتر نامشخص دمگلها به طول 10 _ 16 میلیمتر نازک بی کرکتا کرکدار به حالت گلدار گسترده بحالت میوه دار واژگون کاسبرگهای جانبی تخم مرغی سرنیزه ای به طول 13_19میلیمتر به عرض 4_8 میلیمتر یه یکباره باریک شدهتنگ شده به مهمیز 13 تا 24 میلیمتری نخی شکل در نیمه فوقانی به درون خمیده گلبرگ پشتی کلاخودی در حالت باز نشده به طول 10 _ 14 میلیمتر به عرض7_11 میلیمتر گلبرگهای جانبی بهم پیوسته به طول 25_35 میلیمتر گلبرگهای فوقانی از دو طرف تا یک سوم بخش گلبرگهای پایینی ها می رسد مستطیلی به طول 9_10 میلیمتر به عرض 7_9 میلیمتر گلبرگ پایینی تقریبا دایره ای به طول 18 _27 میلیمتر به عرض 18 _25 میلیمتر دو لبه نامساوی تخمدان کرکدار انبوه میوه دوکی شکل پهن به طول 10_20 میلیمتر به عرض 6_8 میلیمتر به انبوهی کرکدار .

پراکندگی جهانی :

جنوب هندوستان جنوب شرق اسیا در سایر نقاط جهان کاشته شده و معرفی شده.

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

این گونه به عنوان گیاه زینتی  در نواحی معندله و معتدله سرد ایران و در استانهای گرگا مازندران  گیلان کردستان اصفهان فارس خراسان سمنان تهران و… کاشته می شود

مصارف و کاربردها :

در بخشهایی از اسیا اندام های هوایی له شده ان مخلوط با زردچوبه نمک و روغن مانند حنا برای رنگ کردن موقتی نایل به قرمز ناخن ها و پوست بکار می رود در اندونزی از برگهای ان برای درمان تورم زخم ها و بریدگی ها استفاده می شود.

منبع : شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه گل حنا گل بی صبر زینتی :

مشخصات کود های میکرو یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است . میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند : آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .

جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :

با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه گل حنا گل بی صبر زینتی :

مشخصات کود های ماکرو در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .

معرفی عناصر کود ماکرو : کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود . جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه گل حنا گل بی صبر زینتی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد !

با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود !

همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .