1

خواص استفاده از کود گیاه کهن دار ، ژینگو شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه کهن دار ، ژینگو را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه کهن دار ، ژینگو شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه کهن دار، ژینگو:

درختی به ارتفاع تا 40 متر، بی کرک. برگها متناوب، در بخشی در دسته های 3_5 تایی روی شاخه های کوتاه، با پایک(دمبرگ)نازک ، بادبزنی شکل ، کم و بیش در بخش پهن انتهایی تقسیم شده یا بریده، به عرض 5_8 سانتیمتر. میوه واژ تخم مرغی یا بیضوی، به طول حدود 2/5 سانتیمتر، مایل به زرد، متشکل از فندقه ای تخم مرغی گوشه دار که توسط بخش گوشتی بد بوی و ترش دربر گرفته شده ، هسته دانه شیرین.

پراکندگی جهانی: چین، ژاپن و کاشته شده در امریکا.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: بصورت کاشته شده در باغهای گیاه شناسی ملی ایران، باغ گیاه شناسی دانشکده کشاورزی، دانشگاه تهران و منطق شمالی ایران.

مصارف و کاربرد ها: برگها و میوه این گیاه خواص درمانی مختلف دارد. میوه ان خلط اور و مسکن و مغز دانه هضم کننده و کرم کش میباشد و برگهای ان محرک گردش خون بوده و ضد اسپاسم، متسع کننده عروق و ضد التهاب می باشد و در معالجه بی کفایتی وریدهای اعضای تحتانی، اختلال در نفوذ پذیری مویرگها ، کاهش گردش خون سرخرگهای مغزی و محیطی (اختلالات دقت و حافظه، اختلالات ناشی از حوادث عروقی مغز یا صدمات مغزی) و تظاهرات ناشی از ارتریت اعضای تحتانی کاربرد دارد. برگ کهن دار و عصاره ان خواص درمانی : ضد تجمع پلاکت ها، ضد الرژی، ضد الزایمر، ضد ارتیمی ، ضد التهاب مفاصل، ضداسم، ضد سرطان، ضد شکنندگی مویرگ ها، ضد تشنج، ضد افسردگی، ضد خیز، ضد ورم، ضد جنون، کم خونی، ضد اکسیدان، ضد کرم، ضد عفونی کننده، ضد اپاسم، ضد سرفه، کاهش دهنده چربی خون، افزایش دهنده حافظه، محافظ اعصاب، محرک گردش خون مغزی، محافظت کننده از اثرات مضر اشعه ها، گشادکننده رگ ها و جلو گیری کننده از لخته شدن خون. در طب سنتی چین دانه های ژینگو را بمنظور تسکین خسخس کردن سینه و کاهش اخلاط بکار میبرند، ان را برای درمان تخلیه واژن، ضعف مثانه و عدم پیوستگی تخلیه ادراری بکار میبرند و جهت مداوای اسم نیز از ان استفاده می کنند. در طب سنتی غربی از ژینگو بیشتر بمنظور اصلاح گردش خون، بخصوص نارسایی گردش خون در مغز و به عنوان ضد حساسیت و ضد التهاب و تورم استفاده می کنند.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه کهن دار، ژینگو:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه کهن دار، ژینگو:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه کهن دار، ژینگو:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .