1

خواص استفاده از کود گیاه کلهو ، خرمندی ، ارب را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه کلهو ، خرمندی ، ارب را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه کلهو ، خرمندی ، ارب را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه کلهو ، خرمندی ، ارب:

درختی به ارتفاع تا 15متر، با تاج کروی تا ستوانه ای نامنظم. برگها به طول 5_18، به عرض 3_7 سانتیمتر، تخم مرغی یا مستطیلی، نازک، نرم، با قاعده ای باریک شده یا تقریبا گرد، نوک دار، روی سطح فوقانی سبز تیره، در سطح تحتانی کم رنگ تر، با لبه تخت یا کمی مواج. گلها کوچک محوری، تقریبا منفرد. تقریبا بدون دمگل، جام گل نر 3 برابر یک سوم بخش شکافته به لوبهای برگشته گرد مژه دار. کاسه گل در حالت میوه دار با لوبهای گرد پهن نوک کند نعلبکی شکل اشکار. میوه سته لایه مومی دار و کوچک.

پراکندگی جهانی: ایران، تالش، افغانستان، ترکمنستان، پاکستان، شمال اناتولی، ماورای قفقاز و هیمالیا.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: گرگان: بندر گز؛ بین گرگان و زیارت._ مازندران: بهشهر؛ دره هراز؛ بابل؛ بین عباس اباد و قام شهر؛ پل سفید؛ تیر تاش؛ تنکابن به طرف چالوس._ گیلان: رشت؛ لاهیجان؛ استارا. اصولا درختی خاص جنگلهای شمال ایران است و به فراوانی در نقاط مختلف پراکنده است به علاوه در بعضی از نواحی معتدله و معتدله سرد نیز مانند تهران، دماوند و کرج کاشته میشود.

مصارف و کاربرد ها: چوب ان اثر تصفیه کننده خون دارد. میوه اش در چین به عنوان ارام کننده استفاده میکنند و برگهای ان اثر تب بر دارد.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه کلهو ، خرمندی ، ارب:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو)گیاه کلهو ، خرمندی ، ارب:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه کلهو ، خرمندی ، ارب:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .