0

خواص استفاده از کود گیاه واچلیا فارنزیانا را شرح دهید ؟

کاربرد کود واچلیا فارنزیانا را در صنایع کشاورزی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه واچلیا فارنزیانا را شرح دهید ؟
اقاقیای شیرین

اقاقیای شیرین گیاهی چشم نواز است ، دارای گلهای زرد روشن و خارهای نقره ای است. عکس: ادوارد گیلمن ، UF / IFAS

اقاقیای شیرین به دلیل خارهای تیز ، گیاه چشم انداز خاصی نیست. اما باغبانانی که مایل به امتحان این گیاه هستند ، با شکوفه های معطر ، درخشان و زرد پاداش می گیرند. رایحه اقاقیای شیرین در سراسر جهان مشهور است و حتی در عطر سازی نیز استفاده می شود. این درخت بومی درمانی برای حواس شما و نگهداری بسیار کم است.
مشخصات
اقاقیای شیرین ( Vachellia farnesiana ) دارای گل های کوچک “پف دار” زرد است. این شکوفه ها در اواخر زمستان یا اوایل بهار به صورت خوشه ای ظاهر می شوند. بعد از هر بار رشد مجدد شکوفا می شود. در آب و هوای معتدل فلوریدا ، این به معنای یک فصل طولانی از گلهای زرد روشن است.

اما حتی زمانی که گل نمی دهد ، اقاقیای شیرین یک گیاه چشم انداز جذاب می کند. دهها برگچه سبز و ملایم شاخ و برگ پر آن را تشکیل می دهد. ساقه های زیگ زاگ به رنگ سبز زیتونی تا خاکستری و پوشیده از خارهای تیز و خاکستری روشن است. این خارها حدود 1 اینچ طول دارند و در قاعده برگها ظاهر می شوند.

و اقاقیای شیرین بیش از عطر تولید می کند. این درخت همچنین به عنوان یک مکان لانه سازی برای پرندگان عمل می کند. خارها مانع شکارچیان احتمالی می شوند و پرندگان از دانه های آن لذت می برند. این درخت چند شاخه ای که یک گیاه دوستانه در فلوریدا است ، اغلب حیوانات وحشی را به خود جلب می کند. شناخته شده است که حتی آهوی دم سفید از میوه های غلاف مانند لذت می برند.

این تصویر نگاهی به تاج نامنظم این درخت هنری فراهم می کند. 

به عنوان یک درخت کوچک ، اقاقیای شیرین به حداکثر ارتفاع و گسترش 15-25 فوت می رسد. همچنین می توان آن را به عنوان یک درختچه بزرگ یا حتی در یک گیاه کاشت نگهداری کرد. بدون توجه به عادت رشد ، تاج این گیاه گرد ، نامنظم و پخش می شود.

منظره داران اقاقیای شیرین را به طور گسترده در سراسر جنوب اروپا کاشتند و آرزو داشتند از گلهای معطر آن لذت ببرند. این گیاه نیمه همیشه سبز است ، به این معنی که بعضی از برگهای خود را در زمستانهای معتدل حفظ می کند. در ایالات متحده آمریکا در مناطق مقاومت USDA 9a – 11 رشد می کند.

سرانجام ، این گیاه جایگزینی عالی برای درخت میموسای مهاجم ، Albizia julibrissin است . همان چشم انداز چشم نواز ، شاخ و برگهای ظریف و گل های پف دار را فراهم می کند. هنوز هم بهتر ، گیاهان بومی را جابجا نمی کند.
کاشت و مراقبت
Vachellia farnesiana در سایه درختان بزرگتر منظره خوب عمل نمی کند. برای بهترین نتیجه درخت خود را در محلی بکارید که آفتاب کامل دریافت کند. هنگامی که درخت شما تثبیت شد ، فقط گاهی اوقات آبیاری کنید. هر ماه یک یا دو بار در طول فصل رشد بسیار زیاد است. اقاقیای شیرین بسیار مقاوم به خشکی است. با این گفته ، اگر خشکسالی به اندازه کافی شدید باشد ، ممکن است برگ برگ (از بین برود).

اقاقیای شیرین در فلوریدا جنوبی و مرکزی به خوبی در طول سال رشد خواهد کرد. باغداران در مناطق شمالی این ایالت باید از درخت در برابر سرما در زمستان محافظت کنند. برخی از نمک ها و مکانهایی را که از نظر مواد مغذی فقیر هستند تحمل می کند. اگر خاک به خوبی تخلیه شود ، در انواع مختلف خاک رشد می کند.

اقاقیای شیرین را می توان در یک درخت کوچک هرس کرد. این درخت جوان است ، اما ممکن است روزی رشد کند و 25 فوت گسترش یابد.

Vachellia farnesiana به عنوان یک درخت عادت رشد درختچه ای را حفظ می کند. این شاخه از شاخه های نازک و آویزان چند پایه است. تنوع طبیعی زیادی در ساختار شاخه ای آن وجود دارد. باغبان ها می توانند این مورد را در گیاهان جوان انتخاب کنند و برای نگهداری یک تنه آن را هرس کنند.

بذر روش ترجیحی تکثیر است. صبر کنید تا غلاف های سبز قهوه ای شوند تا میوه جمع شود. قبل از کاشت ، لایه های سخت بذر باید شل شوند. با این کار احتمال جوانه زنی بذرها بهبود می یابد. به روند شل شدن پوسته بذر ، زخم شدن می گویند. برای این کار بذرها را برداشته و آنها را یک شب در آب داغ خیس کنید و اجازه دهید تا آرام آرام خنک شوند. اگر عجله دارید ، در عوض آنها را کمی با کاغذ سنباده مالش دهید. در کمتر از دو هفته گیاهان جدید جوانه می زنند.

علاوه بر برنامه آبیاری با نگهداری کم ، این گیاه تقریباً هیچ نگرانی در مورد مدیریت آفات ندارد. اما ، در حالی که اقاقیای شیرین دارای بسیاری از ویژگی های مطلوب است ، اما یک طرف خار نیز دارد. آن را در محلی بکارید که کودکان و بازدیدکنندگان با خارهای تیز آن تماس نداشته باشند. بیشتر باغبانان دریافتند که این یک تجارت کوچک برای چنین افزودنی پر جنب و جوش به چشم انداز خود است. این بومی فلوریدا رایحه های آسمانی ، شکوفه های درخشان را به ارمغان می آورد و در آب و هوای منحصر به فرد ما شکوفا می شود

منبع : gardeningsolutions.ifas.ufl.edu

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه واچلیا فارنزیانا:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه واچلیا فارنزیانا:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا )  گیاه واچلیا فارنزیانا :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .