0

خواص استفاده از کود گیاه مینگ آرالیا را شرح دهید ؟

روش بکارگیری کود مینگ آرالیا در صنایع کشاورزی را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه مینگ آرالیا را شرح دهید ؟

گیاه Ming aralia ( Polyscias fruticosa ) از آن دسته گیاهانی است که روزگاری محبوب بوده اما از آن زمان مورد پسند واقع شده است. درست است ، این یک مزاج مزاج است ، اما کمتر از سایر گیاهان خانگی محبوب نیست ، و یک گیاه عجیب و غریب است که ارزش رشد آن را دارد. اگرچه تمام پلی سی ها از نظر ظاهری آسیایی هستند اما هیچ کدام به اندازه مینیا آرالیا نیستند. شاخ و برگ شاخ و برگ آن از شاخه های باریک و برازنده ای می ریزد که مستقیماً در گیاهان بالغ رشد می کنند و یک گیاه پیچیده و چند لایه را تشکیل می دهند. یک مین آرالیا به آرامی رشد می کند اما می تواند به بیش از 6 فوت ارتفاع برسد. اگر مینیاتوری عجیب و غریب می خواهید ، می توانید از این گیاه برای بونسای نیز استفاده کنید.
شرایط در حال رشد

برای مراقبت از مینگ آرالیا از این دستورالعمل ها استفاده کنید:

سبک

مینگ آرالیا نور روشن و غیرمستقیم را دوست دارد. این می تواند سایه روشن را کنترل کند.

اب

گیاه را در فصل رشد مرطوب نگه دارید و هر هفته در زمستان آبیاری را قطع کنید. رطوبت بالا ضروری است ، بنابراین رطوبت کافی را در طول سال تأمین کنید.

درجه حرارت

این گیاه گرم است ، در زمستان بین 55 درجه فارنهایت و 60 درجه فارنهایت. از پیش نویس های سرد و خشک خودداری کنید.

خاک

گلدان غنی و گلدان شل  بهترین است.

کود

از کود مایع در کل دوره رشد یا گلوله در بهار استفاده کنید.

تبلیغ

تکثیر مینگ آرالیا از طریق قلمه زدن انجام می شود. قلمه های ساقه سبز بگیرید و برای موفقیت بیشتر از هورمون ریشه زایی استفاده کنید. قلمه ها را در بهار بگیرید ، وقتی می توانید گرما و رطوبت زیادی برای آنها فراهم کنید. حتی در این صورت ، انتظار شکست کمی بالاتر از برخی از گیاهان آپارتمانی راحت تر باشید.

بازنشر کردن

هر سال یا در صورت لزوم ، یکبار دیگر بارگیری کنید . یک مینگ آرالیای بالغ در شرایط مطلوب می تواند به 6 فوت یا بالاتر برسد ، بنابراین اگر می خواهید گیاه را کوچکتر نگه دارید ، آن را کمتر مرتب کنید. آنها مخالفت نمی کنند که کمی به گلدان بسته شوند ، اما شما باید سالانه خاک را تازه یا لباس فوقانی کنید.

نکات پرورش دهنده

بزرگترین چالش Ming aralia ، پوشاندن کامل آن در برگها در تمام ماههای سرد و خشک زمستان است. اگر گیاه در معرض هوای سرد یا خشک قرار گیرد ، شروع به ریزش ساقه های برگ می کند و به سرعت کاملاً از آن جدا می شود. با گرما – احتمالاً شامل بخاری زیرین – و رطوبت گرم زیاد می توان از این امر جلوگیری کرد. آستانه بالای سینک آشپزخانه شما ممکن است برای گیاه کوچکتر مناسب باشد. اگر گیاه شما تمام برگهای خود را رها کرد ، هنگامی که بهار کاملاً در حال انجام است ، آن را به بیرون منتقل کنید و برگ آن دوباره برگردد. می توانید آرینگاهای مینگ را در بهار اصلاح کنید.

خبر خوب این است که Ming aralia نسبتاً در برابر آفات مقاوم است. با این وجود ممکن است با شته ها ، مقیاس (تولید تکه های سفید خزدار) ، اشکالات ریز (برجستگی های قهوه ای) و کنه های عنکبوت (الگوی برجسته روی برگ ها) روبرو شوید. پاشیدن آن با محلول صابون یا محلول روغن Neem (2 قاشق غذاخوری در 1 گالن آب) می تواند به کنترل این آفات کمک کند.

هنگام کوتاه کردن یک مینگ آرالیا به عنوان بونسای ، می توانید شاخه های ظریف را هرس کنید تا به شکل آن درآید. اگر شاخه های داخلی را هرس کنید ، آن را بیشتر شبیه درخت می کنید. تنه مانند درخت ناهموار خواهد شد.

منبع : www.thespruce.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه مینگ آرالیا :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه مینگ آرالیا :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه مینگ آرالیا :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .