1

خواص استفاده از کود گیاه فرفیون زگیل دار ، علف زگیل  شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه فرفیون زگیل دار ، علف زگیل  را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه فرفیون زگیل دار ، علف زگیل  شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه فرفیون زگیل دار ، علف زگیل :

گیاهانی یکساله، بی کرک، به ارتفاع تا 10_25 سانتیمتر؛ ریشه نازک؛ ساقه ها کم وبیش زیاد (بدلیل شاخه دهی از قاعده) از پایین بالا رونده، ایستاده در بالا ، معمولا کمی بیشتر از یک دوم ارتفاع تمام گیاه، شاخه دهنده، با یا بدون 1_4 دمگل اذین محوری (به طول 2_4/5 سانتیمتر)، اغلب با شاخه های جانبی عقیم در پایین، گاهی ساده؛ برگهای ساقه ای با دمبرگهای به طول 1_6 میلیمتر، در قاعده گوه ای، واژ تخم مرغی پهن، به طول 7_25، به عرض 5_16 میلیمتر، نووک کند، کامل، غشایی. برگهای گریبانی با دمیرگ هایی به طول تا 3 میلیمتر، تخم مرغی پهن، دمگل اذینهای انتهایی 3 تایی ( به طول 2_3 سانتیمتر) شبیه دمگل اذینهای محوری 2_3 بار دوشاخه؛ واژ به طول 12_27 میلیمتر، به عرض 7_14 میلیمتر؛ برگهای گریبانکی 2 تایی، با دمبرگ کوتاه، در قاعده مورب، تخم مرغی یا سه گوشه _ لوزوی، به طول 10_17 میلیمتر، به عرض 7_12 میلیمتر (انتهایی ها تقلیل یافته)، نوک کند یا نوک تیز کوتاه یا کامل؛ سیاتیوم استکانی، به قطر 0/7 _ 1 میلیمتر، بی کرک،  با لوبهای تخم مرغی شرابه ای، نامشخص؛ غدد شهدی 4 تایی، دوشاخی، با شاخ های درفشی سفید _ مایل به زرد، به طور مشخص بلند تر از عرض غدد شهدی؛ خامه ها به طول 0/1_0/2 میلمتر، عمیقا دوپاره؛ شیزوکارپ تخت شده _ کروی، به طول 1/8 _ 2/22 میلیمتر، به عرض 2_2/5 میلیمتر، سه شیاری، فندقه چه صاف، ناودار با 2 بال پشتی باریک طولی، بی کرک؛ دانه ها خاکستری ، تخم مرغی، به طول 1/25_ 1/5 میلیمتر، 6 پهلو، صاف و در هر دو جهت داخلی تو گود، در سایر جهات منقوط(چالدار) تیره، سطوح خارجی با 3_4 چاله، جانبی معمولا با 3 و زایده در انتها.

پراکندگی جهانی: با پراکندگی زیاد در اروپا، جزایر اژه، قبرس، سوریه، لبنان، فلسطین، سینا، مصر، عربستان، کویت، ترکیه، ایران، پاکستان، ترکمنستان، شمال افریقا ، معرفی شده به چین، ژاپن شمال و نواحی گرم و مرطوب امریکا و اغلب نقاط جهان.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: پراکنده در نواحی بیابانی و بصورت علف هرز در باغهای و درکنار کانالهای ااب رسانی در استانهای گرگان، مازندران، گیلان، بوشهر، خوزستان، فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان.

مصارف و کاربرد ها: برگهای ان مدر است، برای درمان اسم و اختلالات کبدی بکار میرود. جوشانده برگهای ان بصورت حمام برای رفع مشکلات پوستی بکار میرود. گلیکوزید مجود در ان سمی است. درگذشته به عنوان مهسل ، قی اور، خلط اور و درمان های بیماریهای سل، اب اوردن انساج، نقرس و امراض سینه از ان استفاده میشده است؛ ریشه ان اثر مهسلی دارد.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه فرفیون زگیل دار ، علف زگیل :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو)گیاه فرفیون زگیل دار ، علف زگیل :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه فرفیون زگیل دار ، علف زگیل :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .