1

خواص استفاده از کود گیاه فاشرا شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه فاشرا را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه فاشرا شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه فاشرا:

ساقه با کرک های غده دار، تا تقریبا بدون کرک، کم و بیش با کرکهای مویی، پهنک برگها یه طول 30_100، به عرض 25_12 میلیمتر، اصولا در سطح تحتانی با نقاط زبر، 5_7 لوبه، لوبها سه گوشه. دمبرگ به طول 10_70 میلیمتر، با کرک های غده ای، بدون کرک یا کم و بیش با کرک های مویی. گلهای نر 3_8 تایی، در خوشه ای به طول 20_80 میلیمتر؛ دمگل اذین به طول 5_100 میلیمتر؛ دمگل به طول 2_15 میلیمتر؛ گل بنه به طول کم و بیش 1/5 میلیمتر، سه گوشه _ دندانه ای شکل؛ گلبرگ به طول کم وبیش 5 میلیمتر، گلهای ماده 2_8 تایی، در گل اذین دیهیمی، به طول 10_80 میلیمتر، بدون کرک یا با کرکهای غده دار، دمگل به طول 2_20 میلیمتر؛ تخمدان به قطر 2_4 میلیمتر، کروی؛ گل بنه به طول 1/5_3 میلیمتر، استکانی؛ کاسبرگ به طول 1_4 میلیمتر، دندانه ای شکل سرنیزه ای؛ گلبرگ به طول 1/5_4 میلیمتر، سه گوشه؛ پرچم عقیم وجود دارد،کرکی؛ خامه هم اندازه جام گل؛ کلاله چشمگیر، با کرک های پرزی. میوه به قطر کم و بیش 8 میلیمتر، کروی، ابتدا قرمز، پس از رسیدن سیاه شونده. دانه ها به طول 5_6، به عرض 3_5 /3*1/8_2 میلیمتر، سیاه رمگ و با لبه نامحسوس.

پراکندگی جهانی: اناتولی، ایران، ترکمنستان، افغانستان، شمال پاکستان، هندوستان و ماورای قفقاز.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: استانهای گرگان، مازندران، اذربایجان شرقی و غربی، کرمان، اصفهان، خراسان، سمنان و تهران.

مصارف و کاربرد ها: با توجه به شباهت ظاهری این گونه به Bryonia dioica jacq بنظر میرسد مصارف مشابهی برای ان نیز بتوان بیان کرد. اگر چه جایگاهی ویژه برای فاشرا در طب سنتی ایران بیان نشده است.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه فاشرا:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه فاشرا:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه فاشرا:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .