0

خواص استفاده از کود گیاه شنگرفی شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه شنگرفی را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه شنگرفی شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه شنگرفی:

گیاه یکساله به ارتفاع 20_40 سانتیمتر؛ ساقه معمولا بی کرک، از قاعده منشعب؛ برگها متقابل، تخم مرغی _ سر نیزه ای، در بالا نوک دار، در قاعده گرد یا قلبی کم عمق یا گوه ای پهن، نازک، با لبه کمی مژه دار، کنگره ای _ دندانه دار، پهنک 2/5 با بلند تر از دمبرگ، با یک غده در هر طرف قاعده دمبرگ؛ گوشواره ها خطی _ سرنیزه ای، سفید. گلهای نر در گویچه هایی سنبله ای منفصل در بالای محور، از برگها بلند تر، به طول 3_10 سانتیمتر؛ کاسبرگها 3 تایی، در بخشی پیوسته، تخم مرغی، نوک تیز، به طول 1/5_2 میلیمتر، بی کرک، پرچمها 8_12 تایی؛ گلهای ماده 2_3 تایی روی دمگل اذینهای محوری کوتاه، گاهی به شکل سنبله دیهیمی شکل کوتاه؛ کاسبرگها 3 تایی ، تخم مرغی، نوک تیز، گاهی در قاعده پیوسته، بی کرک، به طول 2میلیمتر . غده های طبقی نخی شکل؛ تخمدان کرکدار، میوه به قطر حدود 4 میلیمتر، کمی مشبک، کرکی زبر؛ دانه بیضوی، چالدار، به طول 1/5 _ 2 میلیمتر، قهوه ای.

پراکندگی جهانی: جنوب و مرکز اروپا، شمال افریقا، نواحی مدیترانه و قفقاز.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: در نواحی جنگلی شمال ایران در استانهای گرگان، مازندران و گیلان.

مصارف و کاربرد ها: تمام بخشهای گیاه به حالت تازه مصرف میشود و خواص درمانی: تصفیه کننده خون، مدر، کاهنده ترشح شیر دارد و برای درمان یبووست و کاهش میزان ترشح شیر در مادران شیرده از ان استفاده میشود. گیاه مدر و ملین است. روغن ان سبب تورم شدید معده و روده در انسان و حیوانات اهلی میشود. برگهای ان سبب تب یونجه، اسم برونشستی و التهاب مخاط بینی میشود، همچینن انها سمی نیز هستند. اعضای مختلف گیاه و شیره ان اثر مهسلی قوی دارد. باید همیشه به صورت دم کرده یا جوشانده از ان استفاده کرد. از ان برای رفع اب اوردن انساج و ایجاد لینت در زمان بارداری، رفع یبوست اشخاص مسن، رفع تب و در موارد فقدان قاعدگی، کمی اشتها و همچنین به عنوان مدر جهت مبتلایان به نفریت مزمن و نقرس استفاده میشود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه شنگرفی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه شنگرفی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه شنگرفی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

تغییر وضعیت برای انتشار
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .