0

خواص استفاده از کود گیاه سنگدانه شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه سنگدانه را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه سنگدانه :

گیاه چند ساله پرساقه با ساقه ای منفردبه ارتفاع 25_100سانتیمتر ساقه اصولا در بخش فوقانی منشعب کرکی مویی زبر فشرده برگها به طول 50_80 میلیمتر به عرض 8 میلیمتر سرنیزه ای نوک تیز در سطح فوقانی کرکی تنک در سطح تحتانی کرکی فشرده انبووه با لبه کم وبیش برگشته گل اذین  گرزن  دم عقربی برگه دار با برگه هایی مشابه اما کوچکتر از گلها بلندتر دمگلها کوتاه راست کاسه گل کم وبیش 3_4 میلیمتر بعد از گلدهی بد.ون تغییر با بریدگیهای تا قاعده جدا و کرکی گسترده جام گل به طول کم وبیش 5 میلیمتر به قطر3_5میلیمتر سفید  یا زرد با قوز دهانه ای کرکی با لوبهای 5 تایی گردتخت شده فندقه ها تخم مرغی به طول 3 _4 میلیمتر سفید درخشان و صاف

پراکندگی جهانی :

اروپای مرکزی نواحی معتدل اسیا ایران(تالش ترکمنستان افغانستان)

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

گرگان: گرگان به نوده

مازندران:دره هراز . کلاردشت

گیلان:بین استارا و رشت

اذربایجان :ارسباران . سلماس. خوی . ک.ه سهند . کوه بزقوش

کردستان : کوههای اورامان

لرستان:دورود بیشه

خراسان : کوه نیشابور از دره ابشار اخلمد . خرو.کوه بینالود . نزدیک .مغان . بزق .

سمنان : کوه شاهوار

تهران : کرج . جاجرود. خجیر . دماوند . دربند .طالقان .

مصارف وکاربردها :

گیاه کامل و دانه ها مورد استفاده قرار میگیرد و خواص درمانی مدر از بین برنده سنگهای ادراری و صفراوی دارد در استعمال داخلی به منظور معالجه سننگهای صفراوی و ادراری روماتیسم و نقرس و در استعمال خارجی بهنگام وجود جسم خارجی در جسم می توان از ان بهره گرفت

گیاه به عنوان گیاه دارویی درذ بعضیاز دستورهای داروشناسی شناخته میشودسبب تولید هورمونهای فعالو توقف بعضی انواع هورمونهای دیگر میشود دانه های ان مدر است و برای درمان سنگ کلیه بکار میرود جوشانده برگ ان به عنوان مسکن مصرف میشود

دانه گیاه طعم ملایم لعابی و اثر مدر دارد و با مصرف ان اعمال کلیه تقویت و حالات تحریکی مجاری ادرار از بین میرود جوشانده ان اثر معالج در رفع بی اختیاری ادرار سنگ کلیه استسقا و نقرس دارد در طب عوام از ان برای دفع نزله دستگاه هضم و سهولت زایمان استفاده میشود

منبع : شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه سنگدانه:

مشخصات کود های میکرو یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است . میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند : آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .

جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :

با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه سنگدانه:

مشخصات کود های ماکرو در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .

معرفی عناصر کود ماکرو : کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود . جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه سنگدانه:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد !

با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود !

همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .