0

خواص استفاده از کود گیاه سنجد شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه سنجد را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه سنجد شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه سنجد:

درخت یا درختچه ای خزان کننده. شاخه ها درخشان اغلب قهوه ای تیره، با شاخه چه های با کرکهای شوره سری به رنگ خاکستری _ نقره ای. برگها سرنیزه ای یا بیضوی، پوشیده از کرکهای شوره سری نقره ای رنگ، اغلب کوتاهتر از 4 سانتیمتر، روی سطح فوقانی خاکستری _ مایل به سبز روشن در سطح تحتانی نقره ای رنگ. کلها منفرد، بدون گلبرگ. کاسبرگها لوله ای، با سطح درونی زرد رنگ، سطح بیرونی نقره ای رنگ. میوه ها اغلب نسبتا درشت و خوراکی و اغلب کاشته شده.

پراکندگی جهانی: جنوب اروپا و جنوب غرب اسیا.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: این درخت در ایران پراکنش قابل توجهی دارد، علاوه بر حالت خودروی قابل مشاهده در بعضی نقاط، در بسیاری از مناطق نیز بمنظور استفاده از چوب و میوه ان کاشته میشود، اغلب در استانهای اذربایجان، کردستان، کرمانشاه، ایلن، همدان، لرستان، اصفهان، فارس، کرمان، خوزستان، خراسان، سمنان و تهران درختان کاشته میشود.

مصارف و کاربرد ها: روغن بدست امده از دانه های ان مخلوط با شربت به عنوان معجون برای درمان اسهال و اسم ریوی استفاده میشود اب گلهای ان برای درمان تب های بد خیم بکار میرود میوه ان منبع خوبی برای تولید الکل محسوب میشود. برگ سنجد و میوه خشک ان اثر قابض دارد از گلهای ان برای ساختن و معطر کردن نوشابه ها استفاده میکنند و اثر تب بر نیز دارد.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه سنجد:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه سنجد:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا )گیاه سنجد:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .