0

خواص استفاده از کود گیاه زربین شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه زربین را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه زربین شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه زربین:

درختی مرتفع، به ارتفاع تا 50 متر؛ شاخه ها در برش عرضی چهار گوشه، بصورت افقی قرار گرفته. برگها فلسی هم پوش متقابل _ متلاقی، در انتهای شاخه جه ها به طول تا 1 میلیمتر، در سطح پشتی با کرکهای غده ای بیضوی باریک. گلها یک جنسی، مخروطه های نر استوانه ای، انتهایی، به طول تا 7 میلیمتر، به قطر تا 2 میلیمتر، با فلسهای 10_15 تایی. مخروط های ماده سرانجام جوبی شونده با فلسهای 6_12 تایی، سپری، در حالت رسیده با دانه های تقریبا کروی یا با عرضی بیشتر از طول، به قطر کم و بیش 2/5 سانتیمتر، با فلسهای نامنظم و در میانه کوهان دار. تخمک ها در قاعده فلسها به صورت چند ردیفی، دانه ها بالدار و در حالت رسیده پراکنده شونده.

پراکندگی جهانی: از اسپانیا تا شمال ایران.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: بصورت کاشته شده در اغلب نواحی معتدله و معتدله سرد.

مصارف و کاربرد ها: مخروط ها، برگها، شاخه های جوان و روغن فرار حاصل از تقطیر میوه ان مصرف میشود و خواص درمانی ان در استعمال داخلی: قابض، منقبض کننده عروق، منقبض کننده سیاهرگها، ضد اسپاسم، ضد تعرق، ضد دردهای روماتیسمی، مدر، متاعادل کننده عمومی و ضد سرطان میباشد و در استعمال خارجی منقبض کننده عروق و از بین برنده بو و در مواردی مانند واریس، ناراحتیهای تخمدان (قاعدگیها دردناک، خونریزی رحمی) یائسگی،سیاه سرفه، سرفه های توام با اسپاسم، زکام، شب ادراری، از دست دادن صدا، دردهای روماتیسمی، تحریک پذیری و بی قراری، اسپاسم و سرطان استفاده میشود. چوب ان قابض، ضد اسهال است و به صورت پماد و مرهم برای معالجه بواسیر توصیه میشود روغن ان در عطر سازی با ارزش است. روغن ان مقوی مو بطور موقت اثرات سیاه سرفه را تسکین میدهد. برگهای ان خاصیت ضد کرم دارد.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه زربین:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه زربین:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه زربین:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .