0

خواص استفاده از کود گیاه درخت دزدگیر ، بوت کش ، تخم شیطان شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه  درخت دزدگیر ، بوت کش ، تخم شیطان را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه دزدگیر بوت کش تخم شیطان:

درختچه ای پیچان رونده افشان و گسترده با شاخه های کرکدار پوشیده با خارهای راست گوشواره ها بزرگ برگی لوبدار برگها به طول30_45 سانتیمتر محور برگ با دو گوشوارک خاری برگشته در قاعده هر شانه خارک های(تیغ دار)پراکنده راست یا خمیده (کمانی ) بین شانه ها . شانه ها به طول 5_15 سانتیمتر 6_8 جفت متقابل برگچه ها به طول 17_40 میلیمتر در هر شانه 6_10 جفت متقابل بیضوی _مستطیلی نوک گرد نوکدار کم و بیش کرکدار(مویی)تقریبا بدون دمبرگچه گل اذین به طول15_30سانتیمار محوری وانتهایی دمگل اذین دار خوشه ای دمگلها به طول 5 میلیمتر برگه ها از جوانه ها بالا می روند جوانه را در بر می گیرند و دمگلهایی با کرکهای پتویی قهوه ای را می پوشاند کاسه گل به طول 5 _7/5 میلیمتر گلبرگها به طوا 1_1/5 سانتیمتر واژ سرنیزه ای بالایی کوچکتر گاهی با خالهای قرمز میله پرچمها تخت شده در نیمه پایینی کرکدار نیام به طول 5_7/5 به 3_5 سانتیمتر با پایک کوتاه با خارهای انبوه دانه ها 1_2 تایی

پراکندگی جهانی :

ایران پاکستان نواحی گرم ومرطوب دنیای جدید و قدیم

پراکندگی جغرافیایی در ایران:

بلوچستان :سرباز .نیکشهر . بنت . دهان

هرمزگان : بندرعباس . نخل . ناخدا .اطراف رودان

مصارف و کاربردها :

دانه ها و برگهای ان به عنوان تسکین دهنده قولنج تب آماس یا اب اوردن بیضه اسهال و روماتیسم بکار می رود برگهای ان بند اورنده خون تب بر ضد کرم و قاده اور می باشد دانه های ان برای معالجه آسم و تب های مزمن مفید است ریشه ان ضد کرم تب بر و مسهل می باشد و برای معالجه سوزاک بکار میرود

اندامهای مورد استفاده ان دانه ها برگها و پوست گیاه است

تخم شیطان تلخ میکروب کش و ضد عفونی کننده ضد تب تب بر و قاعده اور است پوست ریشه ان قاعده اور تب بر مقوی معده خلط اور و ضدکرم است و برای درمان غدد تومر و بیرون راندن جفت مناسب استجوشانده ریشه ان مفید برای دفع سنگریزه و به همراه عسل برای درمان ترشحات سفید و چرکی مجرای تناسلی زنان مناسب است

برگهای ان قاعده اور تب بر و ضدکرم است برگهای نازک و جوان برای درمان نارسایی کبد بکار می رود  برگها و دانه های ان در مصرف خارجی برای پراکنده کردن تاول های متورم  بکار میرود دانه های ان تلخ قابض تند هضم کننده مقوی معده مقوی کبد  تب بر ضد مالاریا محرک قوه با و ضد کرم هستند انها به هضم غذا  معالجه  زخمها درمان  استفراغ سکسه دیابت جذان و بواسیر سرعت میبخشد و برای درمان آسم و گزیدگی ما ر مفید است گوشت میوه لوبیایی ان به عنوان ارامبخش تصفیه کننده خون وبنداورنده خون بکار میرود مغز دانه ان به فراوانی برای درمان کرم های روده ای و آماس بیضه ها بکار می رود و همچنین  بر علیه خیز عمومی بدن دردهای کبدی طحال تب نوبه و ناراحتیهای فکری کاربرد دارد میوه ان  piscicidal است روغن دانه های ان نرم کننده است و به عنوان شستشو دهنده برای دور کردن کک و مک از صورت و توقف تخلیه چرک  از گوش بکار میرود همچنین برای درمان تشنج رعشه و فلج مفید است این گونه به تازگی از ایران معرفی شده و با توجه به پراکندگی محدود  ان در استان بلوچستان و شرق استان هرمزگان و خاردار بودن کلیه اندامهایگیاه در طب سنتی ایران برای ان جایگاهی تعریف نشده بنابراین تحقیق در مورد کاربردهای ان میتواند در دستور کار علاقه مندان به گیاهان دارویی قرار گیرد

منبع : شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه دزدگیر . بوت کش . تخم شیطان :

مشخصات کود های میکرو یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است . میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند : آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .

جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :

با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه دزدگیر . بوت کش . تخم شیطان :

مشخصات کود های ماکرو در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .

معرفی عناصر کود ماکرو : کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود . جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه دزدگیر . بوت کش . تخم شیطان :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد !

با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود !

همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .