0

خواص استفاده از کود گیاه خرنوب را شرح دهید ؟

خواص استفاده از کود گیاه خرنوب را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه  خرنوب  را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه خرنوب:

درختچه یا درختی به ارتفاع 3_10 متر برگچه ها 3_5 جفتی به ط ول 30 _50 به عرض 30_40 میلیمتر تخم مرغی یا  تقریبا دایرهای نوک کند چرمی روی سطح  فوقانی سبز تیره درخشان در سطح تحتانی سبز کم رنگ گل اذین کم و بیش 50 گلی گلها یک جنسی  یا نر ماده سبز رنگ نیام به طول 10 _20  به عرض 1/5 _2 سانتیمتر خطی پهن نوک تیز در محل درز ضخیم شده نوک تیز آویزان.

پراکندگی جهانی :

نواحی مدیترانه ای ایران پاکستان

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

فارس :کازرون دره شاپور  بصورت کاشته شده در شیراز . نوراباد ممسنی و

مازندران :باغ اکولوژی نوشهر

مصارف و کاربردها:

میوه ان خوراکی است پودر ان  به عنوان نوشانه غیر الکلی مصرف میشود  و مخلوط با شیر خشک برای کودکان مناسب است صمغ ان به عنوان جایگزین صمغ گون بکار میرود و در داروسازی به عنوان ارام بخش و ضد نزله استفاده میشود پودر میوه ان هنگامیکه که به بچه داده میشود به عنوان عامل تامپون  (سپر  buffer) برای طبیعی کردن اسیدیته یا قلیاییت روده و معده عمل میکند سموم را جذب میکند مدفوع را نیمه سخت  میکند و مانع اسهال  میشود میوه هایان برای درمان  اعتیاد به تناکو و در لوازم ارایشی پوستی صورتییا کرم های ارایشیبکار میرود برگهای انقابض هستند دانه های سرخ شده ان به عنوان جایگزین قهوه بکار میرود

نیام خرنوب مغذی است و بدلیل شکر زیاد مزه شیرین دارد وملین ملایم است به هر حال جوشانده گوشت میوه ان ضد اسهال  است وبه ارامی به پاک کردن و تسکین اسیبدیدگی  درون لثه کمک میکند بنظر میرسد این اثراتضد ونقیض باشد اما خرنوب مثالی برای چگونگی متاثر شدن بدن از گیاهان دارویی است وبر اساس اینکه چگونه گیاه دارویی فراهم می شود و براساس ویژگی های مسائل دارویی پوست ان قابض قوی است و جوشانده ان برای درمان اسهال بکار میرود

منبع : شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه خرنوب:

مشخصات کود های میکرو یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است . میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند : آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .

جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :

با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه خرنوب :

مشخصات کود های ماکرو در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .

معرفی عناصر کود ماکرو : کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود . جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه خرنوب :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد !

با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود !

همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .