0

خواص استفاده از کود گیاه خردل سفید را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه  خردل سفید را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه خردل سفید را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری خردل سفید:

گیاه علفی یکساله، با ساقه ای به ارتفاع 20 _ 70 سانتیمتر، اغلب پوشیده از کرکهای موی ریش مانند زبر، بندرت بدون کرک. برگها کرکدار، بندرت بدون کرک، شانه ای بریده یا ربابی شکل، دمبرگ دار. گلها چلیپائی. سفید رنگ؛ دمگل در حالت میوه کم و بیش چهار گوشه و گسترده؛ میوه خرجین نوک دار، با نوکی بلند به طول 15_30 میلیمتر.

پراکندگی جهانی: غرب، مرکزو جنوب اروپا و جنوب غرب اسیا.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: خوزستان (اندیمشک، شوش، هفت تپه، اهواز، بین دزفول و شوشتر، هویزه)

مصارف و کاربرد ها: دانه های ان مصرف میشود. دانه های پودر شده ان مخاط معدی را تحریک و سبب افزایش ترشح لوزالمعده میشود. خمیر دانه های ان به عنوان قی اور در صورت مسمومیت غذایی مصرف میشود. در استعمال خارج قرمز کننده پوست، ضد روماتیسم و محرک و حساسیت زای موضعی است. مهمترین اثرات گزارش شده ان عبارت است از: الرژِ زا، سقط کننده، ضد خیز و اب اوردن بدن، ضد ورم، ضد درد، ضد باکتری، ضد سم، خواب اور، ضد اسهال خونی، ضد نفخ، ضد احتقان، معرق و هضم کننده، ادرار اور، استفراغ اور، خلط اور، قارچ کش، محرک معده، قرمز کننده پوست، تاول زا، کرم کش، ضد سرطان، ضد عفونی کننده و ضد تب.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )خردل سفید:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) خردل سفید:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) خردل سفید:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .