0

خواص استفاده از کود گیاه جوالدوزک را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه جعفری جوالدوزک را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه جوالدوزک :

درختی به ارتفاع تا 7_20 متر با تاج گسترده کروی برگها اغلب فراهم قلبی تخم مرغی پهن به طول 12 تا 20 سانتیمتر نوک دار تیز گاهی با دو لوب کوچک جانبی در سطح تحتانی کرکدار  با بوی ناخوشایند  گل اذین پانیکول هرمی پهن به طول 20_25 سانتیمتر پرگل جام گل استکانی دولبه با 2 لوب بالایی کوچک 3 لوب پایینی بزرگتر پرچمهای بارور 2 تایی گلها به قطر تا حدود 5 سانتیمتر سفید با نوار زرد در سطح داخلی و با نقاط قهوه ای مایل به ارغوانی فرائوارن نیام یا کپسول به طول 15_35(_40) سانتیمتر به قطر 0/6_0/8 میلیمتر با دو کفه ودانه های متعدد مستطیلی کوچک فشرده هر دانه با کرکهای منگوله ای سفید .

پراکندگی جهانی :

امریکا ( فلوریدا . میسوری )

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

به صورت کاشته شده در نواحی معتدله ایران : تهران . مازندران . اصفهان . اذربایجان .

مصارف و کاربردها :

پوست و میوه گیاه مصرف می شود پوسن مسکن ملایم و مخدر ان برای درمان آسم سیاه سرفه و دیگر سرفه های اسپاسمی در کودکان بکار میرود

عرق میوه ان به همراه دیگر گیاهان euphrasia officinalis ( این گیاه در ایران نمیروید ) برای درمان نارسایی چشمی از جمله کمی دید و به همراه سداب / ruta graveolens به عنوان چشم شویه موثر برای رفع التهابات چشمی و دیگر عفونت های چشمی بکار می رود

پوست ساقه ان اثر قی آور و ضد کرم دارد میوه اش سابقا برای رفع آسم مصرف می شده است .

منبع : شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه جوالدوزک:

مشخصات کود های میکرو یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است . میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند : آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .

جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :

با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه جوالدوزک:

مشخصات کود های ماکرو در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .

معرفی عناصر کود ماکرو : کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود . جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه جوالدوزک:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد !

با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود !

همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .