0

خواص استفاده از کود گیاه تیره حرا ، تمر  را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه تیره حرا ، تمر  را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه حرا . تمر :

درختچه یا درختانی کوتاه به ارتفاع 1_3 (_5)متر با شاخه های کم رنگ ریشه های تنفسی فراوان به ارتفاع ( به طول ) 10_20(_25) سانتیمتر برگها به طول 30_80 میلیمتر به عرض 125_35 میلیمتر  سرنیزه ای یا بیضوی با نوگ بسبار تیز یا نوک دار کامل دورنگ روی سطح فوقانی سبز درخشان در سطح تحتانی با کرکهای نمدی مایل به سفید فشرده در حالت خشک سیاه شونده پهنک به طرف دمبرگی کوتاه به طول 3_5 (_8)میلیمتر ممتد گلها بدون دمگل سرسان انبوه با دمگل اذین طویل شده چهار وجهی (چهارگوشه)برگه و برگک های دوتایی تخم مرغی توگرد مژه دار برگه به طول (_2/5)3_4 میلیمتر به عرض 1/5_3 میلیمتر برگک به طول 2_3/5 میلیمتر به عرض 2 _ 3/5 میلیمتر کاسه گل به طول 3_5 (_4/5) میلیمتر تا قاعده سه قسمتی با قطعات تخم مرغی نوک کند تقریبا مژه دار ودر سطح  پشتی با کرکهای پتوئی جام گل به طول 5_6 میلیمتر و قطر 5 میلیمتر زرد شونده با دهانه جام نارنجی با لوله جام بسیار کوتاه با قطعات 4 تایی تخم مرغی نسبتا نوک تیز تقریبا هم اندازه از کاسه گل کمی بلند تر

پراکندگی جهانی :

سواحل دریای سرخ هنوستان پاکستان جنوب ایران

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

این گونه درختی دریایی با رویشگاه حد جزر و مد دریا .در سواحل جنوبی ایران بین بندر بوشهر و ندر دیر عسلویه بندر خمیر جزیره قشم . لافت. بندر پل .بندر تیاب .سیرکیک . بندر جاسک . بین جاسک و کنارک.و بندرگواتر می روید

مصارف و کاربردها :

پوست ریشه و دانه های ان مصرف می شود پوست ان قابض است

ریشه ان محرک قوای جنسی و دانه های نارس ان بصورت ضماد روی تاول ها و ابسه ها کاربرد دارد

با مصرف مقدار کمی از پوست این درختچه مقدار ادرار افزایش می یابد  در دراز مدت مصرف ان بر روی جذام موثر است

پرچمها 4 تایی تقریبا بدون میله در برگرفته شده با جام و در دهانه جام گل قرار گرفته است با قطعات جام متناوب تخمدان باکرکهای بلند و جدا با خامه دوشاخه از تخمدان کوتاهتر میوه کپسول به طول 13_18 میلیمتر به قطر 10_12 میلیمتر بیضوی نوک دار فشرده با کرکهای پتویی _خاکستری اغلب یک دانه ای زنده زا .

منبع : شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه حرا ، تمر :

مشخصات کود های میکرو یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است . میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند : آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .

جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :

با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه حرا ، تمر :

مشخصات کود های ماکرو در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .

معرفی عناصر کود ماکرو : کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود . جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه حرا ، تمر :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد !

با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود !

همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .