0

خواص استفاده از کود گیاه توس ، غان  را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه توس ، غان  را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه توس غان :

درختی به ارتفاع تا 25 _30 متر پوست صاف سفید در بخش پایینی تنه کلفت عمیقا شیاردار سیاه رنگ شاخه ها اغلب نازک واژگون (آوبزان) در حالت جوان بدون کرک پوشیده از غده های رزین دار متعدد برگها به طول (_2)3_7 به عرض 2/5_5/5 سانتیمتر تخم مرغی دلتایی با راس نوک دار با قاعده گوه ای بندرت تقریبا سربریده با لبه دندانه اره ای مضاعف تیز با دو سطح بدون کرک حوان ها چسبناک 6_7 جفت رگبرگ دمبرگ تا 2 تا 3 بار از پهنک کوتاهتر گل اذین گربه ای نر به طول 3_6 سانتیمتر اغلب 2 یا 3 تایی در راس شاخه قرار گرفته اویزان گل اذین دم گربه ای ماده به صورت منفرد روی شاخه های کوتاه جانبی قرار گرفته گل اذین میوه دار به طول تا 3 به عرض 1 سانتیمتر فلسهای میوه دار  با لوبهای جانبی پهن پایین برگشته لوب میانی دلتایی شکل از جانبی ها 1/5_2 بار باریکتر فندغه تخم مرغی باریک با بالهای دو تا سه بار پهن تر.

پراکندگی جهانی :

اروپا . شرق اناتولی . شمال عراق . شمال و شمال غرب ایران . غرب سیبری . قفقاز

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

تهران : دره کرج . شهرستانک .دره اشترک. دره هراز . اطراف سد لار

مازندران: چنگلهای سنگده  کوهسنگی

اذربایجان : ارومیه .دره مارمیشو

سمنان : کوه شاهوار

مصارف و کاربردها :

برگها پوسته و عصاره ان بکار میرود دم کرده برگ غان دفع مواد در ادرار را تسریع می کند و دارویی مفید برای سنگ کلیه  و کیسه مثانه حالات روماتیسمی و نقرس میباشد برگهای ان ترکیب با گیاهان مدر سبب کاهش حبس مایعات و تورم میشود عصاره غان مدر ملایم است روغن استخراج شده از برگهای ان گندزداست و معمولا برای تهیه دارو برای درمان اگزما و دالصدف بکار می رود جوشانده پوست غان را می توان بصورت مایع برای مشکلات مزمن پوستی بکا برد پوست ان را می توان  در روغن خیس کرد  و با کاربرد ان روی مفاصل سبب تسکین روماتیسم شد

اندامهای مختلف درخت غان اثر درمانی مدر تصفیه کننده خون و معالجه سودا و روماتیسم دارد و کم و بیش کرم کش تب بر و التیام بخش زخمهاست

بیشتر از برگ .و جوانه های ان به عنوان مدر استفاده میشود جوشانده جوانه درخت ببرای درمان خیز اندامها اب اوردن ماهیچه دل یا کلیه قولنج هایب نفریتی آلبومینوری تنگی نفس نقرس و روماتیسم ماهیچه ای استفاده می شود فروارده های غان برای درمان افزایش درصد اوره خون که بر اثر نفریت ها و یرقان پیش می اید  و دفع عوارض ناشی از بیماری مذکور مانند سردرد سرگیجه و دردهای عصبی بگار می رود اطبای قدیمی برای درختن غان ارزش زیادی قائل بودند و بعلاوه از ان برای دفع بیماریهای پوستی مانند سودا و پیدایش لکه های قرمز روی پوست استفاده می شود اب درخت غان داروی بسیار موثری جهت رفع عوارض روماتیسمی نقرس و نارحتیهای ناشی از التهاب مثانه است پوست ساقه ساقه درخت غان اثر تصفیه کننده خون ئ درمان سودا دارد هضم را اسان می کند و اثر تب بر  دارد در استعمال خارجی جوشانده برگ غان بصورت شستشو و کمپرس برای ضدعفونی کردن و التیام زخمها بکار میرود و از ان برای درمان بیماریهای پوستی و رفع پوسته های شیری رنگ که در پوست بدن اطفال به علت ابتلای به اگزما و زردزخم ظاهر می شود بکار می رود .

منبع : شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه توس غان :

مشخصات کود های میکرو یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است . میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند : آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .

جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :

با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه توس غان :

مشخصات کود های ماکرو در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .

معرفی عناصر کود ماکرو : کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود . جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه توس غان :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد !

با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود !

همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .