0

خواص استفاده از کود گیاه ترخون را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه  ترخون  را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه ترخون را شرح دهید ؟ مشخصات ظاهری گیاه ترخون : گیاه چند ساله، قویا معطر تا بدون بو، به ارتفاع 20_100 سانتیمتر، با ساقه های ایستاده یا بالا رونده. رگه دار _ شیار دار،سبز مایل به زرد،یا کرکهی پراکنده یا بدون کرک. برگها با دمبرگ های کوتاه تا بدون دمبرگ، اغلب بدون بریدگی، گاهی برگهای پایینی 3_5 شکاف یا چاک، معمولا بدون کرک گاهی با کرک های خاکستری فشرده پراکنده، خطی_ سر نیزه ای تا گاهی کم و بیش واژ سرنیزه ای ، به طول 2_8 سانتیمتر، به عرض (_1) 2_8 (_10) میلیمتر، کامل، نوک تیر؛ بالاهی ها اغلی ساده، در ناحیه گل آذین بسیار کوچک شده. کپه ها متعدد ناجور جنس، کروی، به طول 2_3 به عرض 3_4 میلیمتر، تنک یا تنگ هم ، روی دم کپه (دمگل اذین) های بدون کرک یا کرکدار، به طول 1_2 میلیمتر، خمیده یا سربزیر، روی پانیکول های باریک برگ دار  با شاخه های بالا رونده تا ایستاده، گاهی فشرده به ساقه به طول تا 10 سانتیمتر. گریبان سه ردیفی، برگه ها بدون کرک، خارجی ترین انها مستطیلی، به طول حدود 2/5، به عرض 1 میلیمتر، نوک کند، داخلیها بیضوی پهن، به طول حدود 3/5،به عرض 2 میلیمتر، به پهنی غشایی مایل به سفید ،نوک کند. نهنج مخروطی _ کروی، بدون کرک. گلچه خا به تعداد تا 40 تا، زرد، گلچه های کناری 6_15 تایی، بارور، با جامگل 2 پاره، کرک غده ای دار به طول 0/5 _ 1 میلیمتر؛ گلهای طبقی 10_ 20 تایی، دوجنسی ، عقیم ، با جام گل 5 دندانه ای فنجانی به طول 2 _ 2/5 میلیمتر. فندقه ها قهوه ای، بیضوی به طول 0/6_ 1 میلیمتر پراکندگی جهانی: اروپا،ترکیه، ایران (کاشته شده)، آسیای مرکزی، سیبری، افغانستان، پاکستان، مغولستان، شمال امریکا. پراکندگی جغرافیایی در ایران: به صورت کاشته شده در نواحی معتدله و معتدله سرد به عنوان سبزی خوردن. مصارف و کاربرد ها:اثرات درمانی ترخون عبارت است از: الرژی زا، ضد درد، ضد میکروب، ضد شکنندگی مویرگها، ضد التهاب، ضد تب، ضد اسپاسم،ضد نفخ، ادرار اور، قاعده اور، قارچ کش، خواب اور، مقوی معده، کرم کش، ضد سرطان اشتها اور. خواص درمانی محرک عمومی و بهبود دهنده هضم، محرک معده، گند زدایی داخلی؛ و برای معالجه بی اشتهایی، التهاب معده، ضعف اعصاب حسی، سکسکه، تخمیر های عفونی روده ، قاعدگی های دردناک.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه ترخون
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه فرراسیون آسای سیاه :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه ترخون

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

پاسخ ویرایش شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .