0

خواص استفاده از کود گیاه ترب سیاه را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه  ترب سیاه را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه ترب سیاه را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه ترب سیاه:

گیاه مشابه گیاه ترب تربچه نقلی است با این تفاوت که ریشه ان گوشتی ، ضخیم و سیاه به شکلهای دوکی، نیم کروی یا شلغمی است. ریشه گیاه مصرف میشود. ترب محرک اشتها و هضم غذاست. ترب قرمز به عنوان سبزی سالادیو اشتها اور خورده میشود. اب ترب سیاه بر علیه سوءهاضمه گازدار و یبوست نوشیده میشود. اب ترب سیاه عمل مقوی و ملین روده دارد و بطور غیر مستقیم جریان صفرا را تحریک میکند. جویدن تر عوموما نتیجه ای برای بهبود هضم غذا دارد، اما بعضی از نقاط ایران (اذربایجان و گیلان) گیاهی کاشته میشود بنام ترب سفید ، ولیکن جایگاه تاکزونومیکی ان برای این جانب بدرستی مشخص نیست و بعلاوه جهت اشانایی با خواص دارویی اننیازمند تحقیق می باشد بعضی از مردم نسبت به تلخی و عمل قوی ان حساسیت نشان میدهند. در چین ترب به منظور تسکین ورم و اتساع شکم خورده میشود. ریشه ترب به صورت سرخ کرده خشک برای درمان بیماریهای سینه بکار میرود. ریشه گیاه مصرف میشود و خواص درمانی: محرک و منقبض کننده کیسه صفرا، ضد اکوربوت، مقوی دستگاه تنفس، محرک سلولهای کبد، اشتها اور و بهبود دهنده هضم، محرک سلولهای کبد، اشتها اور و بهبود دهنده هضم ، مدر، ضد حساسیت، و مسکن اعصاب دارد و برای درمان سنگهای صفراوی و ادراری، التهاب کیسه صفرا، سوء هاضمه، نارسایی کبد، اختلال در مسیر گردش روده ای _ کبدی، سینه پهلو، برونشست مزمن و اسم، سیاه سرفه، نقرس، روماتیسم، التهاب مزمن مفصل، راشیتیسم، حساسیت اسکوربوت و اگزما مصرف میشود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه ترب سیاه:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو)گیاه ترب سیاه:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه ترب سیاه:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .