0

خواص استفاده از کود گیاه ترب ، تربچه نقلی ، ترب سیاه ، سفید را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه ترب ، تربچه نقلی ، ترب سیاه ، سفید را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود گیاه ترب ، تربچه نقلی ، ترب سیاه ، سفید را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه ترب ، تربچه نقلی ، ترب سیاه ، سفید:

گیاه علفی یکساله یا دوساله؛ ریشه ضخیم شده، خوراکی، یکساله(ترب قرمز) یا دوساله (ترب سفید) بندرت نازک(ترب چینی)، قرمز، سفید، بنفس، صورتی، سیاه؛ برگهای پایینی ربابی _ شانه ای بریده، با لوب انتهایی بزرگ، لوبهای جانبی 2_6 جفت، بندرت برگها تقریبا کامل. گلبرگها سفید، صورتی یا بنفش؛ خرجین ها پهن ، پهن ورم کرده، بدون کرک یا کرک مویی زبر دار، درقاعده نرم، در سطح داخلی اسفنجی، بطور نامحسوسی در بالا تو گود اما بدون بند، به بخشهای نامنظمی میشکند، اغلب بحالت طولی؛ نوک عموما ضخیم، معمولا به اندازه نصف طول خرجین.

پراکندگی جهانی: کاشته شده در سراسر اروپا، نواحی معتدله اسیا استرالیا، افریقا و امریکا ، گاهی بصورت فرار از کشت نیز در اراضی زراعی و نقاط مخروبه و رها شده دیده میشود

پراکندگی جغرافیایی درایران: بصورت کاشته شده و به عنوان سبزی خوردن تقریبا سراسر ایران.

مصارف و کاربرد ها: علاوه بر مصرف ان به عنوان سبزی خوردن و به عنوان گیاهی حاوی ویتامن ث فراوان، از دانه های روغنی شبیه به روغن کلزا استخراج میشود و دانه های ان به عنوان ترکیبات دارویی مصرف میشود و دارای خاصیت مدر، ملین، تسهیل کننده و محرک هضم و خلط اور میباشد ریشه، برگها و دانه های ان مصرف میشود؛ تربچه نشاط اور و تصفیه کننده خون است. فراورده های ان برای کبد و ناراحتیهای کیسه صفرا مفید است. ریشه های ان برای درد های ادراری، بواسیر و دردهای معدی بکار میرود. اب ریشه تازه ان داروی ضد اکوربوت قوی است. دانه ها و برگهای ان مدر، ملین و سنگ شکن است. اب برگهای ان مدر و ملین است . دانه های ان به عنوان خلط اور، مدر و باد شکن مصرف میشود. تنتور ریشه ان بر علیه بی خوابی، عصبانیت و عفونتهای کبدی مصرف میشود. شیره برگ ان مدر، ملین، باد شکن و منبع خوبی از ویتامین است. گیاه بمنظور استفاده در پخت و پز اشپزی کاشته میشود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه ترب ، تربچه نقلی ، ترب سیاه ، سفید:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو)گیاه ترب ، تربچه نقلی ، ترب سیاه ، سفید:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه ترب ، تربچه نقلی ، ترب سیاه ، سفید:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .