0

خواص استفاده از کود گیاه بهیمه  را شرح دهید ؟

کاربرد کود گیاه بهیمه در صنایع کشاورزی و دارویی را توضیح دهید؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه بهیمه :

درختی متوسط با پوست قهوه ای تیره و بخشهای کرکدار جوان برگها دمبرگدار با دمبرگی به طول 2/5 _5 سانتیمتر با پهنکی به طول 7_18 سانتیمتر نسبتا درازتر از پهنا9_11 رگبرگی با چاکی تقریبا تا نیمه و با دو اوب نوک تیز یا نوک گرد در حالت جوان در سطح تحتانی کرک دار گل اذین پانیکول کم گل در انتهای شاخه ها  گل ها دمگل دار دمگل به طول 5_13 میلیمتر کرک پتویی برگه به طول حدود 3 میلیمتربرگک به طول حدود 2 میلیمتر گل بنه به طول 7_10میلیمتر کاسه گل به طول حدود 2/5_3 سانتیمتر معمولا به 2 قطعه برگشته تقسیم شده یکی از قطعات چالدار دیگری سه دندانه ای گلبرگها به طول 3_7/5 سانتیمتر واژ سرنیزه ای با ناخنکی بلند گسترده رگه دار معمولا 3تا از پرچمها بارور و بقیه به میله های فاقد کیسه بساک تغییر یافته تخمدان کرکدار با پایک بلند خامه بلند کلاله مورب نیام به طول 15_25 سانتیمتر به عرض 1/5 _2 سانتیمتر با پایکی به طول حدود 2 سانتیمتر دانه ها 12 _15 تایی تقریبا کروی و صاف

پراکندگی جهانی :

هندوستان چین پاکستان سیلان برمه و جنوب شرق اسیا

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

کاشته شده در جنوب غرب ایران استانهای ایلام و خوزستان

مصارف و کاربردها :

شیره برگ ان برای کنترل دیابت داده می شود شیره ساقه و پوست ان بیمارانی که ناراحتیهای پوستی و گوارتر دارند و برای درمان اسهال خونی و اسهال استفاده می شود خمیر بدست امده از پوست  و ریشه روی تاول ها برای رساندن چرکها و تقلیل تورم ها توصیه می شود جوشانده حاصل از ریشه ان برای کنترل روماتیسم داده می شود پوست ساقه ان برای تسکین و درمان شکستگی استخوان بکار میرود گلهای ان را با خامه سرخ کرده و برای درمان اسهال خونی بکار می برند

منبع : شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه بهیمه:

مشخصات کود های میکرو یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است . میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند : آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .

جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :

با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه بهیمه:

مشخصات کود های ماکرو در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .

معرفی عناصر کود ماکرو : کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود . جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه بهیمه:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد !

با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود !

همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .