0

خواص استفاده از کود کدو تنبل  را شرح دهید ؟

کاربرد کود کدو تنبل  را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود کدو تنبل  را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه کدو تنبل:

گیاه یکساله ، ساقه ها استوانه ای گسترده روی زمین، به ضخامت 4_5 سانتیمتر، شبیه برگهای نسبتا کرکی ظریف. برگها کم و بیش کلیوی شکل، دندانه اره ای _ دندانه دار، 5 لوبه با لوبهای گرد کوتاه نوک کند، گاهی بدون لوب، فقط با لبه مواج چالدار، در قاعده عمیقا چالدار، دمبرگ دار، پوشیده از کرکهای زبر. گلهای نر روی دمگلهای استوانه ای، با نهنج فنجانی یا واژ مخروطی و کاسبرگهای خطی یا نخی شکل. جام گل استکانی، زرد پرنگ، با لوبهای پهن، برگشته؛ ستون متشکل از کیسه های گرده مخروطی، بلند تر از میله های پرچمها دمگلهای گلهای ماده ضخیم شده، گوشتی استوانه ای یا گرزی، میوه معمولا کروی تخت شده، جفت ها اسفنجی، به اسانی جدا نشونده؛ دانه ها تخم مرغی، بزرگ، صاف، سفید مایل به زرد. دمگلها بهنگام رسیدن استوانه ای.

پراکندگی جهانی: کاشته شده در نواحی کرم (منشا اصلی امریکا).

پراکندگی جغرافیایی در ایران: عوموما در فصل تابستان در اغلب نقاط ایران کاشته میشود، بخوصوص نواحی غربی ایران که بیشتر بمنظور استفاده از دانه های ان کاشته شده.

مصارف و کاربردها: بخشهای مورد استفاده: گوشت میوه، دانه ها و روغن دانه های ان است. دانه های کدو تنبل ضد کرم هستند و به عنوان کرم کش علیه تنیا، مدر و مقوی بکار میرود. گوشت میوه ان مسکن، نرم کننده و خنک کننده است به صورت ضماد برای درمان سوختگی و التهابات و تاول ها بکار میرود. برای درمان خونریزی دستگاه تنفس و خونریزی ریوی مفید است گیاه برای درمان سوزناک و اراض ادرای بکار میرود روغن ان مقوی اعصاب است. میوه ان ملین، مدر، مسکن، خنک کننده، و مقوی اعصاب، معالجه میگرن و ناراحتیهای عصبی بکار میرود. از خمیر میوه در استعمال خارج برای رفع ابسه ها و تاول ها استفاده میشود و برای درمان سوختگی ها، تورم و زخمها مورد استفاده قرار میگیرد، دانه های ان به عنوان مقوی اعصاب ، ضد کرم و مدر استفاده میشود

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه کدو تنبل:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه کدو تنبل:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه کدو تنبل:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .