0

خواص استفاده از کود کدوی حلوایی ، کدوی رشتی  را شرح دهید ؟

کاربرد کود کدوی حلوایی ، کدوی رشتی  را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود کدوی حلوایی ، کدوی رشتی  را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه کدوی حلوایی ، کدوی رشتی:

گیاه یکساله؛ ساقه ها بطول _5 متر، مغمولا گسترده روی زمین، با تراش نوک کند، کرکی و نرم و ظریف، اغلب در محل گره ها با لکه های سیاه؛ برگها دایره ای _ کلیوی شکل، کنگره ای دندانه دار، 5_7 لوبه، سبز تیره یا پر رنگ، اغلب با لکه های سفید و لبه های افتان، لوبهای نوک تیز، گاهی کامل، کرک مخملی دار، با بریدگیهای کم عمق بین انه. کلهای نر روی دمگلهای کم و بیش استوانه ای نهنج تخت شده کاسبرگها خطی، اغلب در بالا پهن شده. جام گل به عرض 7_10 سانتیمتر، زرد کم رنگ، استکانی، با لوبهای نوک دار، خمیده؛ دمگلهای ماده پنج وجهی، زبر، در بالا پهن شده؛ دمگلهای میوه دار تراش دار. میوه به رنگهای متنوع، معمولا استوانه ای، در میانه بهم امده با جفت های به اسانی جدا شونده. دانه ها سفید کدر، به طور مشخص لبه دار.

پراکندگی جهانی: گیاه با منشا امریکا، کاشته شده در نواحی معتدله و گرم مرطوب.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: بصورت کاشته و پراکنده در سراسر ایران، اما بطور مشخص به فراوانی در استانهای گیلان، مازندران و گرگان کاشته میشود.

مصارف و کاربرد ها: دانه های ان کرم کش است. انرا بصورت خام یا بوداده برای تسکین گرفتگی های شکمی، تورم و اتساع شکم ناشی از کرم های روده ای میخورند، حدود 800 دانه پوست کنده ان داروی موثر برای درمان کرم کدو است، ان بصورت ارد نرم کوبیده در اب ریخته و بحالت شناور در اب ان را میخورند. پس از ان از مهسل قوی به منظور دفع کرم کدو و دیگر انگلهای بدن استفاده میکنند. جوشانده ان شیر اور است. دانه کدو به عنوان اجیل در ایران مصرف میشود مغز دانه کدو دردفع کرم کدو موثر است

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه کدوی حلوایی ، کدوی رشتی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه کدوی حلوایی ، کدوی رشتی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه کدوی حلوایی ، کدوی رشتی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .