0

خواص استفاده از کود نعناع زینتی را شرح دهید ؟

کاربرد کود نعناع زینتی را در صنایع کشاورزی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود نعناع زینتی را شرح دهید ؟

نعناع کرزیکایی ( Mentha requienii ) گیاهی درحال پخش و آغوش کشیدن با برگهای ریز و ریز است که هنگام کبودی عطر و بویی قدرتمند از خود ساطع می کند. گیاهان نعنائی کورسیکان که به عنوان نعناع خزنده نیز شناخته می شوند ، که توسط ساقه های باریکی که ریشه می گیرند ، رشد می کنند ، برای پر کردن اطراف سنگ پله ها یا سنگفرش ها مناسب هستند ، اما به اندازه کافی محکم برای ترافیک سنگین پا نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نعناع کرزی در باغها ادامه مطلب را بخوانید.

در حال رشد نعناع
گیاهان نعناع کرسیکان نور کامل یا جزئی خورشید را تحمل می کنند. تقریباً هر نوع خاک مرطوب و زهکشی شده مناسب است. بخاطر داشته باشید که ، مانند اکثر گیاهان نعناع ، نعناع کرزی نیز به راحتی بذر خود را می گیرد و می تواند تا حدی پرخاشگر باشد. این گیاه برای رشد در مناطق مقاوم 7 تا 9 گیاه USDA مناسب است و در آب و هوای سردتر یخ می زند اما در بهار معمولاً خود بذر می شود.
با استفاده از نعناع 

نعناع کرزیکایی علاوه بر کاربردهایی که به عنوان پوشش زمینی در باغ دارد ، یک گیاه آشپزی ارزشمند است و برای ظروف عالی است. برگها را بچرخانید تا نوشیدنی های سرد و گرم ، بستنی و کالاهای پخته شده را طعم دار کنید.

در حال رشد نعناع ک در داخل منزل
نعناع کورسیکان در داخل خانه به راحتی قابل پرورش است. از یک مخلوط گلدان سبک و خوب تخلیه شده استفاده کنید و مطمئن شوید که گلدان یک سوراخ تخلیه در پایین دارد.

نعناع را در جایی قرار دهید که نور خورشید صبح دریافت کند ، اما در جایی که از نور و گرما شدید محافظت شود. گیاه را مرتب آبیاری کنید تا خاک مرطوب بماند ، اما در ماه های زمستان آبیاری را کاهش دهید و اجازه دهید خاک کمی خشک شود.
نعناع کورسیکان می تواند تا حدی ریز باشد ، مخصوصاً در مورد آبیاری. این گیاهان خشکی را تحمل نمی کنند ، به این معنی که خاک باید مرتباً مرطوب نگه داشته شود اما نمناک نباشد. با استفاده از کود متعادل و محلول در آب ، هر بهار نعنا کرزی را کود دهید. این گیاه یک خوراک سبک است ، بنابراین از کود دادن بیش از حد خودداری کنید. گیاه را مرتباً نازک کرده و از ازدحام بیش از حد خودداری کنید ، زیرا گیاهان نعناع به گردش هوا زیادی احتیاج دارند. اگر در آب و هوایی زندگی می کنید که احتمال یخ زدگی زمستان وجود دارد ، از گیاهان نعناع کرزی با پوشش ملایم محافظت کنید. این گیاه قادر به تحمل یخبندانهای سبک و بدون محافظت است.

منبع :www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) نعناع زینتی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) نعناع زینتی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) نعناع زینتی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .