0

خواص استفاده از کود خربزه ، خربزه ی وحشی خودرو را شرح دهید ؟

کاربرد کود خربزه ، خربزه ی وحشی خودرو را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود خربزه ، خربزه ی وحشی خودرو را شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری گیاه خربزه ، خربزه ی وحشی خودروی:

گساهانی علفی یکساله، گسترده روی زمین با ساقه هاس کرکی زبر رونده (خزنده)، نازک به طول 1_1/5 متر، در انواع خودروی، اغلب بلند تر و ضخیم تر، در انواع کاشته شده. به طول 3_6 متر، پهنک برگها تخم مرغی یا تقریبا دایره ای یا کلیوی شکل، بدون بریدگی یا پنجه ای لوبدار عمیق 5_7 لوبه، با لوبهای اغلب در قاعده باریک شده، با رگبرگهای پنجه ای کرکدار؛ در وارتیه های کاشته شده به طول تا 16 سانتیمتر و عرض 20 سانتیمتر، معمولا با لوبهای پخن کم عمق . گرد و دندانک دار؛ دمبرگ کرک مویی، به طول 1_12 سانتیمتر. گلها یک پایه، گلهای نر منفرد یا دسته ای کوچک، روی دمگلهای به طول 0/5_2 سانتیمتر؛ گلهای ماده منفرد روی دمگلهای ضخیم تر به طول 1_5 سانتیمتر؛ لوله نهنج استکانی باریک یا استکانی، کرکی با موهای بلند و جدا، به طول 3_8 میلیمتر؛ با لوبهای راست و خمیده، درفشی یا خطی، به طول 1_6/5 میلیمتر. لوبهای جام گل زرد، به طول 5_22 میلیمتر، به عرض 2/5_14 میلیمتر. تخمدان با کرکهای نرم و انبوه. گرد طویل. میوه در وارتیه های خودروی بیضوی، معمولا تلخ. به طول 3_3/5 سانتیمتر، استوانه ای یا بطور نامحسوسی سه وجهی، در نمونه های کاشته شده معمولا خیلی بلتد تر، با گوشت شیرین، از نظر اندازه، شکل و رنگ خیلی متنوع ؛ دانه ها با محیط بیضوی، فشرده، سفید مایل به گرم یا کرم مایل به سفید، در انواع خودروی به طول 4، به عرض 2میلیمتر و به ضخامت تا 1میلیمتر، در واریته های کاشته شده به طول تا 12 و عرض و ضخامت 1/5 میلیمتر.

پراکندگی جهانی: انواع خودروی: نواحی گرم و مرطوب و شبه گرم و مرطوب جنوب غرب اسیا، سوریه، فلسطین، ترکیه، قفقاز، ایران، افغانستان و مرکز اسیا.

پراکندگی جغرافیایی در ایران: انواع خودروی در استانهای گرگان، مازندران، ایلام، خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، خراسان و …؛ انواع کاشته شده در اغلب نواحی معتدله و معتدله گرم و بعضا بیابانی استانهای اصفهان، گرگان، تهران، سمنان و خراسان.

مصارف و کاربرد ها: اندامهای مورد استفاده: گوشت میوه ریشه، دانه های روغن دانه های ان. ریشه خربزه مهسل است.. میوه ان به صورت خام خورده میشود و گوشت ان می پزند یا شیره ان را به عنوان ارام بخش مغذی، مدر و نوشابه خنک مصرف میکنند. خربزه به عنوان مواد ارایشی در اگزمای مزمن و حاد و مانند تانن برای دفع کک و مک و در مصرف داخلی برای رفع سوء هاضمه بکار میرود. میوه ان برای رفع اگزمای مزمن مفید است. دانه های ان خنک کننده، مغذی و مدر است، تولید روغن خوراکی خوشمزه ای مینماید که مغذی و مدر است. مفید برای تخلیه های دردناکف احتباس ادرار و عفونتهای ادراری است. جوشانده میوه ان برای درمان ادرار دردناک، مشکلات ادرار کردن دردناک و ترشحات چرکی مجرای تناسلی زنان بکار میرود. کنسرو و میوه ان و سرخ شده ان برای درمان نارحتیهای گوارشی بکار میرود، خمیر برگ ان برای درمان اگزما و دیگر عفونتهایپوستی بکار میرود. خربزه و دیگر میوه های تغییر یافته ان یا بهتر است بگوییم اصلاح شده ان بنامهای طالبی ، گرمک، دستنبو، خیار چنبر در ایران به عنوان میوه یا صیفی جات مصرف می شوند و بدلیل داشتن عطر و بو و شیرین و لذیذ بودن بیشتر به عنوان خنک کننده و انرژِ بخش و شادی افرین به مصرف تغذیه میرسند خواص دارویی عنوان شده در خربزه زراعی و اصلاح شده صادق است و در ارتباط با مصارف و کاربردهای دارویی نوع خودروی ان نیازمند تحقیق بیشتری.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه خربزه ، خربزه ی وحشی خودروی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه خربزه ، خربزه ی وحشی خودروی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه خربزه ، خربزه ی وحشی خودروی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .