1

خواص استفاده از کود جو معمولی   شرح دهید ؟

کارایی موثر کود جو معمولی  را در باروری بیشتر محصول توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از کود جو معمولی   شرح دهید ؟

مشخصات ظاهری جو معمولی:

گندمی یکساله. ساقه ماشواره ای منفرد یا دسته ای، ایستاده، به ارتفاع تا 90 سانتیمتر، صاف و بدون کرک. پهنک برگها تخت، خطی_نوک دار، با دوسطح و لبه های زبر، به طول تا 45 سانتیمتر، به عرض 10_12 میلیمتر. سنبله ایستاده یا کمی واژگون، فشرده، به طول 6_12 سانتیمتر، به عرض 7_8 میلیمتر، کمی انبوه؛ محور سنبله ها نشکن و بادوام، با لبه های مژه دار تنک. سنبلچه ها سه تایی، میانی بدون پایک، نر ماده، کناری ها به کوتاهی پایک دار، عقیم یا نر؛ سنبلچه های کناری با پوشه های خطی_ سر نیزه ای یا مستطیلی، کرکدار زبر فشرده، به طول 4_5 میلیمتر، با راس باریک شده به سیخک کوتاه نخی شکل 4_5 میلیمتری ؛ پوشینه به طول 10 میلیمتر، نوک کند، نوک گرد، 3 رگه ای؛ سنبلچه های بارور با پوشه های خطی _ سرنیزه ای یا مستطیلی _ بیضوی باریک، به طول 4_5 میلیمتر، با راس باریک شده به طول 10 میلیمتر ، چرمی، بدون کرک، بطرف راس نسبتا زبر، مولد سیخک تخت به طول 12 سانتیمتر.

پراکندگی جهانی: سراسر کره خاکی(عراق، ایران، ترکمنستان و پاکستان).

پراکندگی جغرافیای درایران: کاشته شده در گرگان، اذربایجان ، کردستان، کرمانشاه، لرستان، فارس، کرمان، خراسان و تهران.

مصارف و کاربرد ها: دانه های ان مصرف میشود. غذایی عالی برای دوران نقاهت به شکل به شکل شوربا یا اب جو می باشد، جو معمولی گلو را ارام و جذب غذا را اسان میکند. ان را می توان برای پاک کردن نزله بکار برد. قابلیت ارامبخشی ان ورم روده و دستگاه ادراری راارام می کند. جو معمولب به هضم شیر کمک می کند و برای جلو گیری از تشکیل پنیر درون معده کودکان داده میشود، معمولا به کودکانی که از عفونتهای کوچک یا اسهال رنج می برند داده میشود و بخصوص برای درمان حالت های تب دار توصیه می شود ضماد ساخته شده از جو دارویی موثر برای ارام کردن و تقلیل تورم و التهاب زمها و تورم ها می باشد. تحقیقات در چین نشان می دهند که جو به درمان هپاتیت ، کنترل دیابت و پایین اوردن کلسترول خون کمک می کند.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) جو معمولی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) جو معمولی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) جو معمولی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .