1

خواص استفاده از درخت عنبر ، مشک ، باور را شرح دهید ؟

کاربرد کود درخت عنبر ، مشک ، باور را در صنایع کشاورزی و دارویی توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

خواص استفاده از درخت عنبر ، مشک ، باور را شرح دهید ؟

شکل ظاهری گیاه درخت عنبر

درختچه یا درختی کوچک شاخه خا کمی گوشه دار زیکزاکی با خالهای خاکستری یا قهوه ای،در حالت جوانی بدون کرک شونده.خارهای گوشواره ای دوتایی راست به طول 7-18 میلیمتر .محور برگها به طول 12-55 میلیمتر،کرکدار،دمبرگ اغلب در نزدیک میانه با غده های کوچک چشمگیر،شانه ها 2-8 جفتی،به طول 12-25 میلیمتر ،برگچه ها 10-20 جفتی،بدون دمبرگچه،به طول حدود 25-55 به عرض 1-1/5 میلیمتر ،خطی ،مستطیلی ،با قاعده مورب ،راس نوک تیز ،بدون کرک یا تقریبا بدون کرک.گل آذین ها کپه ای کروی،دمگل آذین دار فمحوری دسته ای ،دمگل آذین به طول 12-25 میلیمتر ،نازک،کرکدار.برگه ها در نزدیکی انتهای دمگل آذینها به صورت فراهم .کاسه گل به طول 1/5 -1/8 میلیمتر ،استکانی.جام گل به طول حدود 2/5 میلیمتر.نیام به طول 4/5-7/5 به عرض 1/2 سانتیمتر،کمی خمیده،قهوه ای تیره،میان بر گوشتدار.دانه های متعدد،دوردیفی.

پراکندگی جهانی :در مناطق گرم و مرطوب بسیار پراکنده ،احتمالا در آمریکا معرفی شده،در پاکستان وایران معرفی و کاشته شده است.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:خوزستان:اهواز کاشته می شود،شوش،ملاثانی،کوت عبداله-بوشهر:عسلویه ،60 کیلومتری شمال غرب گاوبندی،آب پخش برازجان-هرمزگان :جزیره قشم،جزیره لاوان.جنوب فارس ،جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان.

مصارف و کاربردها:اندامهای مورد استفاده اندامهای مختلف پوست و برگها ،اندامهای مختلف گیاه در موارد جنون ،کفگیرک،صرع،گزیدگی سگ هار،تشنج،هذیان گویی،زخمها،وبا،عقیمی زنان،مارگزیدگی و جنون گاویبکار می رود.برگهای نازک له شده در کمی آب برای رفع سوزاک تجویز می شوند.پوست گیاه قابض وآرامبخش است.گلهای آن برای تهیه عطر بکار می رود.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه درخت عنبر:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه درخت عنبر:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه درخت عنبر:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .