5

تقابل فرهنگ دینی و غربی را در برنامه های ماهواره ای شرح دهید ؟

سوالاتی در خصوص تاثیر منفی ماهواره دارم که خوشحال میشم به صورت تخصصی پاسخی برای آنها نوشته شود .

ماهواره آسیب های زیادی به جامعه ایرانی ها زده است و برای اینکه بتوانم سوالاتم را طرح کنم این بستر را جستجو کردم و به این نتیجه رسیدم که بهترین بستر است برای بدست آوردن جواب های تخصصی .

بنده سوالات زیادی دارم و خوشحال میشم که با این سوالات بتوانم مشکلات اصلی این جامعه را بررسی نماییم .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

تقابل فرهنگ دینی و غربی را در برنامه های ماهواره ای شرح دهید ؟

پاسخ :

  • به منظور پاسخ دادن به سوال باید نمونه هایی از فرهنگ مهاجمان را به منظور تایید ادعای خود بیان نماییم :
  • در فرهنگ ما پوشیدگی ارزش محسوب می گردد در صورتیکه در فرهنگ غربی ارزش و عامل ارتقا یافتگی شخصیت زن برهنگی می باشد .
  • راز داری و پرده چوشی در مورد مسایل شخصی برای فرهنگ جامعه ی ما یک فضیلت محسوب می گردد . حال آنکه در برنامه های تلویزیونی غربی پرده دری و نیز افشا گری نشانه ای از استحکام شخصیت و شجاعت افراد به حساب می آید .
  • در فرهنگ دینی ما داشتن عفاف و پرهیز از جلوه گری زنان ارج نهاده می شود حال آنکه خودآرایی و نیز جلوه گری زنان در فرهنگ غربی بالاترین امتیاز به شمار می رود .
  • در فرهنگ کشور ما حفظ نمودن آرامش و صلح و داشتن تفاهم در میان افراد ، اعم از پیران ، جوانان و کودکان در کنار پیروی نمودناز ارزش های دینی امری ضروری می باشد .اما در فرهنگ غربی دایما در پی طرح نمودن اختلاف و ایجاد تضاد در میان نسل های جامعه می باشند و تشنج گرایی را با پیروی نمودن از اصل تکیه بر تضارب و تضاد میان نسل ها دنبال می نمایند .
  • حفظ منافع دیگران و ایثار گری در مکتب و فرهنگ ما ارزشی والا محسوب می گردد حال آنکه در فرهنگ غرب امتیاز طلبی و فرد گرایی محور تمامی کارها می باشد .
  • فرهنگ جامعه ی ایرانی ارزش گرایی ، کمال جویی و معنویت را موجب سعادت بشریت می داند ولی در فرهنگ غرب آنها بیننده را به سوی لذت های زودگذر و سرگرمی های بی ارزش و مادی گرایی محظ سوق می دهند .
  • برای ما عشق دارای جلوه ای آسمانی است اما آنها تنها عشق را در حیوانی ترین مرحله ی ممکن ، تعبیر و تفسیر می نمایند .

نتیجه اینکه تمامی تلاش و همت  ما در شکوفا نمودن استعداد های خدادادی انسان ها ، تقویت نمودن قوه ی عقلانی و همچنین تهذیب نفسانی خلاصه می گردد ؛ و این در صورتی است که تلاش غربی ها برخاسته و بلند شده از فرهنگشان در تخریب نیروهای فطری و الهی بشر و همچنین  تحریک قوای نفسانی بشر است .

به منظور مشاهده جزوات کشاورزی کلیک نمائید .

به منظور مشاهده فیلم های آموزشی کلیک نمائید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .