7

تفاوت بازاریابی و فروش در چیست ؟

سلام در خصوص تفاوت بین بازاریابی و فروش اطلاعاتی را در اختیار جامعه ایرانی قرار دهید تا بتوانیم قدمی مثبت در روند بهبود مشکلات کشور داشته باشیم .

ایرانیان عزیز در راستای کمک به جامعه ایرانی در راستای جهش تولید و اقتصاد مقاومتی میبایست ما هم فعالیت های مثبت انجام دهیم .

فعالیت ما با طرح روزانه 10 سوال شروع میشود . امتیازات بدست آمده از طرح سوال و پاسخ به سوال آینده ما را تضمین خواهد کرد .

برای رسیدن به امتیازات بهشت کلیک کنید

برای تماشایی ویدئو های آموزشی رایگان کلیک کنید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

معمولاً دو عبارت بازاریابی و فروش همواره در کنار یکدیگر دیده می شوند و همین موضوع یکی از علت هایی است که باعث شده خیلی این دو را یکی بدانند در صورتیکه تفاوت بین بازاریابی و فروش، بیش از تفاوت معنایی آنها است. فروش به نیازهای فروشنده توجه دارد، بازاریابی به نیازهای خریدار. فروش از پیش برای این برنامه ریزی شده که کالای فروشنده را به پول نقد تبدیل کند، بازاریابی با هدف رفع نیازهای مشتری به وسیله محصول، همه مراحل وابسته از ایجاد، تحویل و سرانجام مصرف آن را شامل میشود. طبق این نظریه تعریف کسب و کار از دید مشتری بسیار مهمه و بیش از اینکه سازمانی تولید کننده باشه یا خدمات ارائه بده باید به دیدگاه مشتری اهمیت بده و تاکید بروی تولید و محصول منجر به سقوط میشه.

در کسب ‌وکار، فروش به تبادل محصولات و خدمات در ازای پول گفته می‌شود، درحالی‌ که بازاریابی اصطلاح گسترده‌تری است که شامل زنجیره‌ای از فعالیت ‌هایی همچون تحقیقات بازار، پیشنهادات ویژه‌ی فروش و فروش می‌شود. بازاریابی بر نیازهای مشتری‌ ها تمرکز می‌کند در‌حالی‌ که فروش بر نیازهای شرکت تاکید بیشتری دارد.

فروشنده ها با استفاده از تکنیک های متقاعد سازی سعی می کنند مشتریان را به خرید محصولات ترغیب کنند. اما بازاریابان با تحقیقات بازاریابی بدنبال شناخت نیازهای مشتریان هستند تا بتواند با کمک واحدهای مختلف سازمان، محصولی را تولید کند که مطابق نیازها و خواسته های مشتریان باشد.

هدف معمول بازاریابی این است که مشتریان بالقوه را به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند کند و سرنخ فروش به وجود آورد. بنابراین فعالیت‌های آن شامل موارد زیر می‌شود:

  • تحقیق دربارۀ مصرف کننده‌ها برای شناخت نیازهای بازار
  • توسعه محصولات خلاقانه که بتوانند نیازهای فعلی و آینده مشتریان را برآورده کنند
  • تبلیغات محصولات و خدمات برای بالا بردن آگاهی و ساختن برند
  • قیمت گذاری محصولات و خدمات برای بدست آوردن بیشترین سود در طولانی‌مدت

فروش بخشی از بازاریابی است و به ‌شدت با آن در هم آمیخته است، به‌ طوری که برای بسیاری از افراد تشخیص تفاوت ‌های آنها کار دشواری است. ولی در نهایت باید بگوییم بدون بازاریابی، فروش ضربه خواهد خورد.

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .