2

بهترین کود برای درخت سیب چیست؟

چه کودی برای درخت سیب مناسب است و روش کشت درخت سیب چگونه است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

بهترین کود برای درخت سیب چیست؟

درختان سیب هر ساله برای حفظ بهترین تولید میوه به توجه نیاز دارند. هرس سالانه و کوددهی به درخت کمک می کند تا منبع تغذیه ای خود را بر تولید تعداد قابل کنترل میوه های بدون طعم و طعم دار متمرکز کند. درختان سیب بیشتر مواد مغذی را به طور متوسط ​​استفاده می کنند ، اما آنها مصرف کنندگان زیادی از پتاسیم و کلسیم هستند. پتاسیم و کلسیم را می توان هر سال استفاده کرد ، اما سایر مواد مغذی را فقط باید در صورت مشاهده کمبود استفاده کنید
کود دهی کجا

درختان سیب بالغ دارای سیستم های ریشه ای گسترده ای هستند که می توانند 1/2 برابر قطر سایبان را گسترش دهند. ریشه هایی که آب را جذب می کنند و مواد مغذی اضافی را برای رشد سال آینده ذخیره می کنند ، می توانند حدود 4 فوت عمق داشته باشند ، اما ریشه های تغذیه کننده که بیشتر مواد مغذی را جذب می کنند در 12 اینچ بالای خاک رشد می کنند. کودها باید روی سطح به طور مساوی پخش شوند ، حداقل با یک پا فاصله از صندوق عقب و گسترش آن تا حد قطره قطره. تغذیه ریشه عمیق با سوراخ در زمین یا خوشه فقط با خاک فشرده یا در مناطقی که رواناب بیش از حد آب دارد لازم است. مراقب باشید مناطقی را که قبلاً با کودهای دیگر چمن یا باغچه تحت درمان قرار گرفته بودند بارور نکنید. بهترین زمان استفاده از کودهای درخت سیب در پاییز پس از ریزش برگ ها است
پتاسیم
درختان سیب سالانه مقدار زیادی پتاسیم برای تولید میوه استفاده می کنند. پتاسیم اندازه و رنگ میوه را بهبود می بخشد و می تواند به محافظت جوانه ها از آسیب سرما در بهار کمک کند. یک کاربرد طبیعی پتاسیم هر سال 1/5 پوند در هر 100 فوت مربع خواهد بود. کمبود پتاسیم باعث پیچ خوردگی و قهوه ای شدن برگهای پیر می شود و رنگ میوه آن بیش از حد طبیعی کم رنگ است. اگر درخت سیب شما علائم کمبود پتاسیم را نشان داد ، بین 3/10 تا 2/5 پوند پتاسیم در هر 100 فوت مربع استفاده کنید
کلسیم

شما می توانید کمبود کلسیم در درختان سیب را با فرورفتگی های نرم سطح سیب و خراب شدن سریع هنگام ذخیره سازی تشخیص دهید. استفاده از کلسیم به شکل آهک ، که pH خاک را نیز افزایش می دهد ، نباید منتظر ظهور کمبود سیب باشد – آن را همانطور که pH خاک نیاز دارد ، اعمال کنید. خاک زیر درختان میوه به طور طبیعی با گذشت زمان اسیدی تر می شود. استفاده از آهک به عنوان یک ماده پیشگیرانه برای میوه استفاده می شود زیرا انتقال کلسیم در خاک به میوه ممکن است دو سال طول بکشد. دو تا 5 پوند در هر 100 فوت مربع آهک باید کلسیم کافی تأمین کند ، اما pH خاک را کنترل کنید تا مطمئن شوید از 6.5 یا 7 بالاتر نمی رود.
بور

کمبود بور یکی دیگر از مشکلات رایج در درختان سیب است. در صورت مشاهده لکه های قهوه ای و چوب پنبه ای داخل سیب و از بین رفتن جوانه ها در انتهای شاخه های جدید ، می توانید این کمبود را تشخیص دهید. درصورتیکه مساحت کوددهی یک هکتار یا بیشتر باشد ، معمولاً به راحتی به جای کود سالیانه هر سه تا چهار سال یکبار بور استفاده کنید زیرا مقدار مورد نیاز بسیار اندک است. هر سه تا چهار سال یک و نیم پوند بوراکس نیاز بور یک درخت سیب کامل را برآورده می کند
نیتروژن
نیتروژن به طور کلی تنها کود مورد نیاز برای عدم باردهی درختان سیب است ، بنابراین اغلب مقدار آن بیشتر از سایر مواد مغذی موجود در کودهای کامل است. با این حال ، در سیب و سایر درختان میوه ، نیتروژن اضافی باعث می شود که پوشش گیاهی جدید میوه را برای کلسیم موجود رقابت دهد. اگر نسبت نیتروژن به پتاسیم در خاک از 1/4 به 1 بیشتر باشد ، جذب پتاسیم نیز می تواند مانع شود. به همین دلایل ، فقط در صورت شناسایی کمبود ، ازت استفاده کنید. اگر رشد جدید کمتر از 8 اینچ در سال باشد ، اگر برگها در تابستان نیمه سبز کم رنگ می شوند یا اگر برگها در اوایل ماه آگوست یا سپتامبر ریزش می کنند ، نیتروژن را با 1/10 پوند در اینچ قطر درخت به اندازه 1 فوت از زمین استفاده کنید

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو)
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .