1

بهترین کود برای درخت تمشک چه کودی است؟

کود مناسب برای درخت تمشک چیست

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

بهترین کود برای درخت تمشک چه کودی است؟

لقاح گیاه تمشک به رشد شدید و تولید محصولات کمک می کند. با این حال ، کوددهی ساده با یک محصول 10-10-10 تنها راهی نیست که برای رشد تمشک سالم باید خاک را درمان کرد. افزودن مواد مغذی خاک و تهویه بیشتر خاک از سال قبل از کاشت تمشک آغاز می شود. خواهید دید که محصولات متنوعی در بازار موجود است که به شما در این روند کمک می کنند.
اصلاحات خاک
گیاهان تمشک در خاک حاصلخیز و زهکشی بهتر رشد می کنند. زهکشی و حاصلخیزی خاک را با افزودن مواد آلی مانند کود کمپوست یا کود کمپوست به خاک خود در سال قبل از کاشت بهبود دهید. مواد آلی را به طور مساوی در محلی که قصد کاشت تمشک خود را دارید پخش کنید و سپس چندین بار در طول فصل رشد آن را تکرار کنید.
اصلاحاتی در تنظیم pH خاک
تمشک در PH خاک بین 5.5 تا 6.5 بهترین رشد را دارد. با اندازه گیری آن با متر خاک ، خریداری شده در مراکز باغ و نهالستان ها ، می توانید PH خاک خود را دریابید. خاکهایی که بیش از حد اسیدی هستند را با آهک و خاکهایی که بیش از حد قلیایی هستند را با گوگرد درمان کنید. خاک را یک سال قبل از کاشت ، در همان روشی که خاک را با کمپوست یا کود اصلاح می کنید ، درمان کنید. اندازه گیری های مکرر خاک در طول سال به شما می گوید که آهک یا گوگرد چه تاثیری دارد.
کود دهی قبل از کاشت
یک هفته قبل از کاشت تمشک ، با استفاده عمومی از کود 10-10-10 زمین آماده می شود. از هر 1000 فوت مربع زمین 25 پوند کود استفاده کنید. پس از پخش شدن این ماده روی زمین ، آنرا کشت کنید. این باعث کودک شدن کودک در داخل زمین می شود و برای سهولت کاشت ، توده ها را می شکند.
کود دهی بعد از کاشت

در سال بعد از اولین فصل رشد ، تمشک خود را دو بار در بهار بارور کنید: یک بار در ماه مارس و یک بار دیگر در ماه مه. از هر 1000 فوت مربع زمین 20 پوند کود 10-10-10 استفاده کنید تا تمشک های مورد نیاز خود را برای رشد در آن سال به آنها بدهید. این روند را هر سال بعد تکرار کنید.
بور
کمبود بور در تمشک می تواند محصول کمتری و میوه های کمتری تولید کند. اگر شک دارید گیاهان تمشک از کمبود بور رنج می برند ، باید آزمایش بافت گیاهان شما انجام شود. با تماس با دفتر ترویج محلی یا بخش کشاورزی یک دانشگاه محلی ، نزدیکترین آزمایشگاه را پیدا کنید. اگر آزمایشات مشخص کند که گیاهان شما از کمبود بور رنج می برند ، مواد افزودنی بور در مهد کودک ها به عنوان محلول پاشی موجود است. استفاده از بور در صورت عدم نیاز به تولید محصول ضرر دارد. شما نباید این ماده مغذی را به گیاه خود اضافه کنید ، مگر اینکه ابتدا آزمایش بافتی انجام داده باشید.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) درخت تمشک :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) درخت تمشک :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) درخت تمشک :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .