حل کردبازدید: 1.35Kتعویض گلدان
1
0 نظرات

گیاهم بعد از تعویض خاک خشک شد ، کار خاصی باید هنگام عوض کردن خاک انجام میدادم؟

این سوال برای پاسخهای دیگر بسته شده است .
پاسخ انتخاب شده به عنوان بهترین
گذاشتن نظر
1

عرض ادب
قبل از اینکه بخواهید گل و یا گیاهاتان را از یک گلدان به گلدان بزرگ‌تر انتقال دهید، سعی کنید به مدت یک الی دو روز گلدان‌تان را به خوبی آبیاری کنید. این کار باعث می‌شود که گیاهاتان آب کافی را جذب کرده باشد و این عمل از شوکه شدن آنان جلوگیری می‌کند. همچین رطوبت زیاد در گلدان عمل جداسازی گل‌ها را راحت‌تر می‌کند و آسیب کمتری به آن‌ها وارد می‌کند
معمولا اواخر بهار درست زمانی که هوا رو به گرم شدن است با افزایش دما به طور طبیعی گیاهان نیز میل به رشد کردن و تکثیر ریشه پیدا می‌کنند. این زمان شاید بهترین وقت برای تغییر گلدان‌های کوچک گیاهان‌تان است تا با استفاده از گلدان‌های بزرگ راحتر بتوانند رشد و نمو پیدا کنند.

برای شروع بد نیست بدانید که لزوما نباید گلدان همه گل‌ها را تغییر داد، شما باید با توجه به نیاز گیاه این کار را انجام دهید. چرا که تغییر گلدان می‌تواند به ضرر گیاه باشد و درصد خشک شدن آن را بالا ببرد، برای اینکه گیاهان به محیطی که در آن رشد می‌کنند عادت می‌کنند و هر گیاهی در هر شرایطی نمی‌تواند خود را با تغییرات پیش رو وفق دهد. در نتیجه ممکن است خشک شود. بی‌شک پیروی نکردن از یکسری اصول در هنگام جابجایی گیاه از یک گلدان به گلدان دیگر می‌تواند موجب مرگ گیاه با ارزش‌تان شود. پس لازم است قبل از اقدام برای جابجایی گل‌ها‌یتان اصولی را که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم را لحاظ کنید تا بتوانید سلامت گیاهاتان را در هنگام جابجایی تضمین کنید. در ادامه این مطلب شما را با شیوه جابجایی درست و اصولی گیاهان از یک گلدان به یک گلدان بزرگتر آشنا می‌کنیم تا با پیروی از آن بتوانید گل و گیاهان شادتر و سالمتری داشته باشید.
سوال دیگری بود در خدمتیم

ارسال نظر جدید

جناب قدیری واقعا توضیحاتتون کامل هست تشکر از شما

وظیفه ما اطلاع رسانی است

گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .