0

ایکیما چانتینی | تکثیر و پرورش

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

ایکیما چانتینی | تکثیر و پرورش

برومیدهای ایکیما چانتینی احتمالاً محبوب ترین بروملیادهای گیاهان آپارتمانی امروزه در بازار هستند. گیاهان با شکوه معمولاً دارای برگهای سبز پهن و بند دار هستند که به نظر می رسد بعضی اوقات کمی پودر شده اند. برگهای آنها دارای خارهای خمیده به عقب است که می تواند دردناک باشد ، بنابراین مراقب نحوه برداشتن آنها باشید. اگرچه خود گیاهان زیبا هستند ، اما گلهای گلدهی طولانی مدت آنها خیره کننده است. آنها معمولاً صورتی رنگ هستند ، آنها مانند یک تاج خاردار از گیاه بالاتر می آیند و به موقع گلهای بنفش کوچکتر ظاهر می شوند. این یک سنبله گل ایکیما چانتینی چند ماه غیر معمول نیست.

شرایط در حال رشد

نور: نور غیر مستقیم یا سایه متوسط. در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید ، اما می توان آنها را در سطح بالاتر نور سازگار کرد.
آب: آب را در فنجان مرکزی نگه دارید . برای جلوگیری از بو و باکتری ، مرتباً آب را با آب تمیز عوض کنید.
دما: هدف 55 درجه یا بالاتر باشد. آنها می توانند تا 45 درجه زنده بمانند ، اما نه برای مدت طولانی.
خاک: هر نوع مخلوط خاک زیرا اینها از نظر فنی گیاهان هوایی هستند که از ریشه های خود برای حمایت استفاده می کنند.
کود: در طول فصل رشد با کود مایع کود دهی کنید.

ایکیما چانتینی . برومیدهای کوچکتر را می توان در ظروف کوچک گلدان کرد تا زمانی که جا بیفتد ، سپس آنها را به گلدان های 4 یا 6 اینچی منتقل کنید تا شکوفا شوند. توجه داشته باشید که گیاه اکچ بالغ گیاه بسیار سنگینی است و در یک گلدان پلاستیکی استاندارد ظاهر می شود. مطمئن شوید گلدان از وزن خوبی برخوردار است.

انواع

دو نوع رایج ایکیما چانتینی شامل گیاه A. chantinii یا گیاه گورخر و A. fasciata یا گیاه urn است. کارخانه گورخر است راه راه تیره تر افقی در سراسر برگ خود را مشخص، در حالی که گیاه کوزه است برگ نقره ای-سبز جامد. از دیگر برومیلادها می توان به A. blumenavii ، قائم و سبز روشن و A. “Fosters Favorite” اشاره کرد که گیاه کم رشد و برگهای مایل به قرمز است. A. “Blue Tango” دارای برگهای باریک و سبز روشن با یک گل شکوفه و تماشایی آبی است. A. “Del Mar” یک بروملیاد کوچک آبی است.

نکات پرورش دهنده

Aechmea به طور شگفت انگیزی bromeliads بدون عارضه برای رشد است. مهمترین قوانینی که باید رعایت شود این است که فنجان مرکزی را با آب تمیز پر نکنید. گیاهان دوست دارند در گلدان های کوچک با زهکشی کاملاً مناسب گلدان شوند. آب باید از طریق محیط گلدان شما عبور کند و فقط کمی کمپوست مرطوب باقی بماند. اگر بروملیاد در گلدان ناپایدار باشد ، می توان آن را جمع کرد. عمیق کاشت نکنید زیرا این باعث از بین رفتن گیاه می شود. Aechmea با برگهای سبک تر یا نقره ای می تواند به آرامی با سطح نور بالاتر سازگار شود و ممکن است قدردانی کند که در تابستان به یک گوشه پناهگاه در پاسیوی شما منتقل می شود.

جهت خرید انواع گیاه های آپارتمانی زینتی میتوانید وارد فروشگاه گیاهان آپارتمانی ما شوید .

منبع :www.thespruce.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .