0

اسکیمیا ژاپنی | تکثیر و پرورش

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

اسکیمیا ژاپنی | تکثیر و پرورش

اکثر انواع اسکمیا یا نر و ماده هستند ، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که ماده های توت قرمز روشن تولید می کنند ، دو نوع مختلف را باید پرورش دهید. برخی از انواع هرمافرودیت ، خود بارور وجود دارد ، بنابراین فقط 1 گیاه برای رشد میوه لازم است ، اگرچه حتی اگر یک نر از نزدیک رشد کند ، اینها میوه بیشتری می دهند.

اسکیمیا ژاپنی گزینه خوبی برای یک شریک مرد است ، زیرا جذاب ترین است ، با جوانه های گل قرمز تیره دوست داشتنی در زمستان.

نحوه پرورش اسکمیاس
زراعت
اسکیمیا ژاپنی  موقعیت در سایه را ترجیح می دهد و حتی می تواند موقعیت در سایه عمیق را تحمل کند. قطعاً از کاشت در آفتاب کامل که باعث زرد شدن برگها می شود خودداری کنید.

آنها خاکهای خنثی و اسیدی را ترجیح می دهند. آنها در خاکهای قلیایی / آهکی رشد خواهند کرد (به استثنای خاکهای روی گچ جامد) ، به شرطی که حاوی مواد آلی زیادی مانند کمپوست ، برگ برگ ، پوست کمپوست یا کود پوسیده مناسب باشد.

اسکیمیا ژاپنی برای رشد در ظروف کمپوست شماره 3 John Innes یا کمپوست اریکاس عالی است و این بهترین انتخاب است خاک بسیار گچ است.
انواع Skimmia
اکثر انواع اسکمیا یا نر (M) یا ماده (F) هستند ، اگرچه برخی از آنها از خود بارور هستند (S) و به تنهایی توت تولید می کنند:

  • Skimmia x confusa Kew Green (M)
  • Skimmia japonica Fragrans (M)
  • Skimmia japonica Nymans (F)
  • Skimmia japonica subsp. Reevesiana (S)
  • Skimmia japonica Rubella (M)
  • Skimmia japonica Temptation (S)
  • Skimmia japonica Veitchii (F) گاهی اوقات هنوز هم با نام قدیمی خود “Foremanii” فروخته می شود.

کاشت اسکمیاس
کاغذهای اسکمیاس را می توان تقریباً در هر زمان از سال کاشت ، اما از کاشت وقتی خاک جامد یخ زده ، غرقاب یا بسیار خشک است ، خودداری کنید.

در مورد گیاهان بسیار گلدان احتیاط کنید ، به ویژه گیاهانی که “مجبور” به تولید توت شده اند ، زیرا استقرار آنها معمولاً زمان زیادی طول می کشد – غالباً خوب نیستند – وقتی کاشته می شوند.

در قسمت کاشت حفاری کنید ، و دارای مواد آلی زیادی از جمله کود کمپوست ، برگ برگ یا کود پوسیده مناسب است. یک سوراخ بزرگ به اندازه کافی بزرگ ایجاد کنید تا بتوانید به راحتی گوی اصلی را در خود جای دهید.

گلدان ریشه را در سوراخ کاشت قرار دهید و عمق کاشت را طوری تنظیم کنید که در همان عمقی که در ابتدا رشد کرده کاشته شود و قسمت بالای گلدان ریشه با سطح خاک هم سطح باشد.

مواد آلی بیشتری را با خاک حفر شده مخلوط کرده و سوراخ کاشت را پر کنید.

آب را در چاه قرار دهید ، یک خوراک عمومی دانه ای را روی خاک اطراف گیاه بمالید و یک مالچ عمیق 5-7.5 سانتی متر (2-3 اینچ) از کمپوست باغچه یا پوست خرد شده پوست خرد شده در اطراف منطقه ریشه اضافه کنید.
مکان های کاشت و انواع باغ های پیشنهادی
حاشیه و تخت گل ، پاسیو ، کانتینر ، باغ های شهر و حیاط ، باغ های کلبه ای و غیر رسمی ، باغ های جنگلی.

چگونه از اسکمیاس مراقبت کنیم
مراقبت از کف و چربی بسیار آسان است و به ندرت به مراقبت و توجه نیاز دارد.

در حالیکه گیاهان در سال اول تأسیس می شوند ، به خوبی آب می دهند. پس از آن ، گیاهان در زمین ممکن است در طول دوره های طولانی هوای بسیار خشک یا اغلب اگر خاک بسیار سبک و زهکشی خوبی داشته باشد ، به آبیاری احتیاج داشته باشند.

هر بهار را با یک غذای گیاهی دانه متعادل تغذیه کنید . آنهایی که برای کاملیا و ردودندرون مناسب هستند ، خصوصاً در خاک های قلیایی انتخاب خوبی هستند.

در بهار با لایه ای از مواد آلی به ضخامت 5-7.5 سانتی متر (2-3 اینچ) مانند گیاه کمپوست ، پوست کمپوست یا کود پوسیده خوب ، اطراف گیاهان را مالچ کنید. اطمینان حاصل کنید که مالچ از پایه ساقه ها کاملاً پاک شده است. گیاهان بندرت به هرس احتیاج دارند ، اما در صورت نیاز این کار باید در بهار پس از پایان گلدهی انجام شود. ساقه های ناخواسته را از بین ببرید ، به خوبی داخل سایبان برگ را برش دهید تا انتهای بریده شده پنهان شود. هرس از تولید انواع توت ها در زمستان بعدی جلوگیری می کند.

فصل گلدهی
بهار

فصل (ها) شاخ و برگ
بهار تابستان پاییز زمستان

نور خورشید
سایه کامل ، سایه جزئی

نوع خاک
خشت ، لومی ، شنی

PH خاک
کمی اسیدپسند / اریکاسه

رطوبت خاک
مرطوب اما خوب تخلیه

ارتفاع نهایی
حداکثر 1.2 متر (4 فوت)

گسترش نهایی
حداکثر 1.2 متر (4 فوت)

زمان رسیدن به ارتفاع نهایی
5-7 سال

جهت خرید انواع گیاه های آپارتمانی زینتی میتوانید وارد فروشگاه گیاهان آپارتمانی ما شوید .

منبع: www.lovethegarden.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .